Jak založit e-shop. Čtvrtý krok: “Naplnění e-shopu zbožím a cenotvorba”

Čvc 03, 2023
483 Zobrazeno

Připravili jsme pro vás minisérii 7 článků, pomocí kterých si sami a kvalitně vytvoříte svůj vlastní internetový obchod. V minulém, třetím článku jsme se podívali na výběr dopravce a způsobů platby. Dnes se podíváme na to, jak naplnit eshop produkty a na cenotvorbu prodávaného zboží.

Krok 4: Naplnění e-shopu zbožím a cenotvorba

Při plnění e-shopu produkty je důležité dbát na několik klíčových aspektů, které zajistí, že váš e-shop bude efektivní, spolehlivý a bude plnit potřeby a očekávání zákazníků. Pokud se rozhodnete s konkurencí bojovat pouhou nejnižší cenou, zřejmě váš eshop nebude příliš ziskový a jeho pozice na trhu brzy skončí  neúspěchem.  

Zde je několik důležitých věcí, na které byste měli při plnění eshopu produkty pamatovat:

 1. Kvalita produktů: Nabízené produkty by měly být kvalitní a odpovídat očekáváním zákazníků. Měli byste spolupracovat s důvěryhodnými dodavateli a pečlivě vybírat produkty, které budou uspokojovat potřeby a přání vašich zákazníků.
 2. Správný popis a informace: Každý produkt by měl mít jasný a podrobný popis, který zákazníkům poskytne veškeré potřebné informace. Zahrňte specifikace, vlastnosti, rozměry, materiály, pokyny pro použití a další relevantní informace.
 3. Kvalitní fotografie: Fotografie produktů hrají klíčovou roli při online nákupu. Zajistěte, aby fotografie byly profesionální, jasně ukazovaly produkt a zobrazovaly ho z různých úhlů. To pomůže zákazníkům lépe si představit produkt před koupí.
 4. Aktualizace dostupnosti: Ujistěte se, že informace o dostupnosti produktů na vašem e-shopu jsou aktuální. Pokud produkt není momentálně k dispozici, měl by být označen jako vyprodaný nebo nedostupný. To pomůže minimalizovat zklamání zákazníků a neefektivní objednávky.
 5. Kategorie a filtry: Organizujte produkty do srozumitelných kategorií a poskytujte uživatelům možnost použít filtry a vyhledávací funkce, aby snadno a rychle nalezli požadované produkty.
 6. Jasná cenová politika: Uveďte jasně ceny produktů a zákazníkům poskytněte srozumitelné informace o možných slevách, akcích nebo případných dodatečných poplatcích (např. doprava). Transparentnost cen je klíčová pro budování důvěry.
 7. Recenze a hodnocení: Umístěte na e-shop možnost pro zákazníky sdílet své recenze a hodnocení produktů. To pomůže potenciálním zákazníkům získat více informací a vytvoří důvěru v kvalitu vašich produktů.
 8. Skladová dostupnost: Ujistěte se, že máte dostatečný skladový zásobník pro produkty, které nabízíte. Sledujte skladové zásoby a aktualizujte informace o dostupnosti produktů v reálném čase, abyste minimalizovali situace, kdy zákazníci objednávají nedostupné zboží.
 9. Rychlé doručení a spolehlivá dodávka: Zákazníci očekávají rychlé doručení objednaných produktů. Zajištěte spolupráci s prověřenými dopravci a poskytněte zákazníkům informace o očekávaných dobách doručení.
 10. Zákaznický servis: Mějte k dispozici efektivní zákaznický servis, který bude zákazníkům poskytovat pomoc a odpovědi na jejich otázky a případné problémy.

Správné plnění e-shopu produktů je zásadní pro úspěch vašeho obchodu. Dbejte na kvalitu, informace a pohodlí pro zákazníky a vytvářejte tak pozitivní zkušenosti s nákupem na vašem e-shopu.

Cenotvorba

Cenotvorba nabízených produktů v eshopu je strategický a důležitý prvek podnikání, který může mít významný vliv na ziskovost a úspěch celého eshopu. Cenotvorba se zabývá nalezením optimálního bodu, kde jsou ceny dostatečně atraktivní pro zákazníky, ale zároveň umožňují podniku dosáhnout potřebného zisku.

Zde je několik klíčových aspektů cenotvorby a jejich důležitost v podnikání:

 1. Ziskovost: Správná cenotvorba umožňuje podniku dosáhnout potřebné úrovně zisku. Při stanovení cen je třeba zohlednit náklady na výrobu, distribuci, marketing a další provozní náklady. Ceny by měly pokrýt tyto náklady a přinést zisk.
 2. Konkurenceschopnost: Správně stanovené ceny umožňují podniku být konkurenceschopným na trhu. Je třeba sledovat ceny konkurence a nabídnout atraktivní ceny, které lákají zákazníky a pomáhají získávat tržní podíl.
 3. Hodnota pro zákazníka: Ceny by měly být v souladu s hodnotou, kterou produkt nebo služba poskytuje zákazníkům. Pokud zákazníci vidí cenu jako odpovídající hodnotě, jsou pravděpodobnější, že budou ochotni zaplatit.
 4. Reakce na poptávku: Cenotvorba může být použita k ovlivnění poptávky zákazníků. Snížení cen může stimulovat prodej a podpořit růst, zatímco zvýšení cen může ovlivnit poptávku negativně.
 5. Marketingová strategie: Cenotvorba je součástí celkové marketingové strategie podniku. Ceny mohou být využity jako nástroj pro diferenciaci od konkurence a vytvoření pozice na trhu.
 6. Zákaznická spokojenost: Správně stanovené ceny, které jsou v souladu s hodnotou produktů pro zákazníky, mohou přispět k jejich spokojenosti. Spokojení zákazníci jsou pravděpodobnější, že se vrátí a doporučí podnik dalším.

Správná cenotvorba je rovnováhou mezi ziskovostí podniku, konkurenceschopností, hodnotou pro zákazníka a tržními podmínkami. Podnikatelé by měli provádět analýzy trhu, sledovat konkurenci a reagovat na změny v poptávce a cenové citlivosti zákazníků.

 

V dalších článcích se zaměříme na:

Krok 1: Než se pustíte do e-shopu
Krok 2: Výběr ecommerce platformy
Krok 3: Výběr dopravce a způsobů platby
Krok 4: Naplnění e-shopu zbožím a cenotvorba
Krok 5: Příprava grafické části e-shopu
Krok 6: Příprava marketingových a prodejních kanálů
Krok 7: Poslední testy, zákonné povinnosti a ostré spuštění e-shopu

Může vás zajímat

Jak na základy SEO?
WEBAREAL
0 shares103 views
WEBAREAL
0 shares103 views

Jak na základy SEO?

Bohemiasoft - Úno 14, 2024

V digitálním věku, kde je online přítomnost klíčovým prvkem úspěchu pro firmy všech velikostí a odvětví, se SEO stává nezbytností…

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi
WEBAREAL
0 shares482 views
WEBAREAL
0 shares482 views

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi

bohemiasoft - Úno 07, 2024

Doporučujte Webareal a získejte z každého získaného zákazníka až 2610 Kč (107 €) každý rok. Milujete Webareal? Doporučujte ho svým známým…

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”
WEBAREAL
0 shares406 views
WEBAREAL
0 shares406 views

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”

bohemiasoft - Led 29, 2024

Často si píšete o funkci, která by vám umožnila prodávat produkty po násobcích počtů (třeba po baleních, tuctu, po deseti, po…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829