Jak založit e-shop. Druhý krok: “Volba e-shopové platformy”

Čvn 01, 2023
302 Zobrazeno

Připravili jsme pro vás minisérii 7 článků, pomocí kterých si sami a kvalitně vytvoříte svůj vlastní internetový obchod. V minulém článku jsme se podívali na to jaké připravné kroky je vhodné vykonat předtím než se pustíte do vlastní tvorby eshoup. V dnešním článku se podíváme na to, jaké možnosti máte při volbě eshopové platformy vašeho internetového obchodu.

Krok 2: Volba e-shopové platformy

Volba eshopové platformy je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí při založení internetového obchodu. Je potřeba najít a porovnat různé ecommerce platformy, které vyhovují potřebám a rozpočtu. Zvažte aspekty, jako je uživatelská přívětivost, škálovatelnost, integrace s platebními bránami a dalšími potřebnými nástroji a samozřejmě dostupnost technické podpory a vlastní cenu eshopové platformy. Zkontrolujte, zda platforma nabízí specifické funkce pro jeho rozvoj (skladové hospodářství, propojení na další služby apod.). 

1. Krabicové řešení, opensource nebo eshop na zakázku?

Existují různé přístupy k vytvoření eshopu, jako je použití krabicového řešení, opensource platformy nebo vytvoření eshopu na zakázku. Zde jsou některé výhody a nevýhody každého z těchto přístupů:

Krabicové řešení – výhody:

 1. Jednoduchá instalace: Krabicová řešení často nabízejí snadnou instalaci a nastavení, což je vhodné pro ty, kteří nemají technické dovednosti.
 2. Podpora a aktualizace: Většina krabicových řešení poskytuje podporu a pravidelné aktualizace, které zajišťují bezpečnost a opravy chyb.
 3. Funkčnost: Krabicová řešení mají často předem definované funkce a vlastnosti, které pokrývají běžné potřeby pro provozování eshopu. U krabicových řešení, které jsou vyvíjeny již dlouhá léta, lze počítat s funkčností na úrovni zakázkových eshopů.

Krabicové řešení – nevýhody:

 1. Závislost na poskytovateli: Používání krabicového řešení znamená, že jste závislí na poskytovateli tohoto řešení a jeho podpoře.

Opensource platforma – výhody:

 1. Volný a otevřený zdroj: Opensource platformy jsou často zdarma a mají aktivní komunitu vývojářů, kteří přispívají k jejich vývoji.
 2. Flexibilita a přizpůsobení: Opensource platformy vám poskytují široké možnosti přizpůsobení a rozšíření funkcí dle vašich potřeb.
 3. Nezávislost: Použití opensource platformy znamená, že nejste závislí na jednom poskytovateli a máte možnost změny nebo přenosu vašeho eshopu na jiného poskytovatele.

Opensource platforma – nevýhody:

 1. Technické dovednosti: S využitím opensource platformy je často potřeba určitá technická znalost, abyste mohli provést instalaci, nastavení a údržbu eshopu.
 2. Podpora a aktualizace: Některé opensource platformy mohou mít omezenou podporu nebo aktualizace mohou být méně pravidelné než u krabicových řešení.

Eshop na zakázku – výhody:

 1. Plné přizpůsobení: Eshop na zakázku vám umožňuje plně přizpůsobit design, funkce a vlastnosti dle vašich potřeb a představ.
 2. Unikátnost: Eshop na zakázku vám umožňuje vytvořit si unikátní online obchodovací prostředí, které se liší od konkurence.
 3. Budoucí rozšíření: Vytvoření eshopu na zakázku vám poskytuje flexibilitu a možnost přidání nových funkcí a rozšíření v budoucnosti.

Eshop na zakázku – nevýhody:

 1. Vyšší náklady: Eshop na zakázku může být dražší, než použití krabicového řešení nebo opensource platformy, zejména pokud vyžaduje komplexní vývoj.
 2. Delší časový horizont: Vytvoření eshopu na zakázku může trvat déle než použití hotového krabicového řešení nebo opensource platformy, zejména pokud se jedná o rozsáhlý projekt.

Je důležité zvážit své potřeby, technické dovednosti a rozpočet před rozhodnutím, který přístup zvolit. Každá možnost má své výhody a nevýhody, a také záleží na konkrétních požadavcích vašeho eshopu.

TIP: Pro prvně zakládaný eshop je zřejmě nejvhodnější využít krabicové řešení, se kterou získáte navíc pomocníka ve formě technické podpory. Jako příklad krabicového řešení, které stojí za vyzkoušení doporučujeme webareal.cz.

 

V dalších článcích se zaměříme na:

Krok 1: Než se pustíte do e-shopu
Krok 2: Výběr ecommerce platformy
Krok 3: Výběr dopravce a způsobů platby
Krok 4: Naplnění e-shopu zbožím a cenotvorba
Krok 5: Příprava grafické části e-shopu
Krok 6: Příprava marketingových a prodejních kanálů
Krok 7: Poslední testy, zákonné povinnosti a ostré spuštění e-shopu

 

 

Může vás zajímat

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat
WEBAREAL
0 shares23 views
WEBAREAL
0 shares23 views

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat

bohemiasoft - Zář 21, 2023

Když se dělá e-mailing správně, může přinést skvělé výsledky. Úspěchu ale často brání zbytečné chyby. Ty si v tomto článku…

Varování před phisingem
WEBAREAL
0 shares80 views
WEBAREAL
0 shares80 views

Varování před phisingem

bohemiasoft - Zář 19, 2023

Upozorňujeme naše zákazníky na podvodné emaily, které se snaží vylákat čísla bankovních karet pomocí fiktivních zpráv o blízké expiraci domény.…

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade
WEBAREAL
0 shares182 views
WEBAREAL
0 shares182 views

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade

bohemiasoft - Srp 28, 2023

Přemýšleli jste o zařazení sortimetnu svého Webareal eshopu na Alzu nebo už jste tuto expanzi dokonce udělali? Pak zpozorněte -…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930