SEO novinky, které pomohou lepší indexaci!

Bře 18, 2019
1428 Zobrazeno
2 Comments

1) Zapracovali jsme na rychlosti generování sitemap, která se nyní generuje v průměru až 8x rychleji.

K čemu vlastně sitemap slouží? Jedná se v podstatě o mapu vašich stránek. Vyhledávače si tuto mapu projdou a zaindexují URL adresy (stránky) vašeho e-shopu. Tyto URL adresy se pak na určité dotazy uživatelů webového prohlížeče zobrazují ve vyhledávání. Sitemap tedy slouží pro přidávání stránek do vyhledávače.

Pokud Google vyhledávači ještě sitemap neodesíláte, doporučujeme tak učinit co nejdříve. Pro odeslání sitemap do Google využijete bezplatný nástroj Google Search Console.

Jak Search Consoli nastavit naleznete na našem blogu:
https://blog.webareal.cz/category/webarealacademy/google-search-console/

Díl o založení Search Console naleznete zde:
https://blog.webareal.cz/webareal-academy-2-dil-search-console-zalozeni-a-overeni/

Díl o odeslání Sitemapy naleznete zde:
https://blog.webareal.cz/webareal-academy-11-dil-search-console-sitemapa-co-je-to-nahrani-do-console/

2) Úprava neindexace stránek, které by vyhledávače indexovat neměli. V tomto případě se jedná o stránky jako je například košík, přihlašovací stránka uživatele, registrace uživatele a další. Tyto stránky byly nastaveny jako nepřístupné pro indexační roboty přímo v robots.txt. Nyní jsme doplnili informaci noindex, nofollow pro indexační roboty přímo do hlavičky jednotlivých stránek. Konkrétní výpis neindexovaných stránek naleznete zde:

Noindex, nofollow pro stránky:

/e-basket
/e-finish
/e-send
/e-login
/e-confirm
/e-logout
/e-register

3) Google pages neboli stránkování. Pokud je na e-shopu kategorie, která má více stránek, je potřeba Googlu říci, že URL adresy jednotlivých stránek patří pod jednu kategorii. Tedy pokud má kategorie například 30 stránek, mají všechny stránky stejný title, description atd. Vyhledávač pak může takové stránky brát jako duplicity. Nyní je indexace upravena tak, že Google indexuje kategorii jako celek, nikoliv jako jednotlivé stránky.

Může vás zajímat

Přinášíme nový tarif EXCLUSIVE
Uncategorized
0 shares1004 views3
Uncategorized
0 shares1004 views3

Přinášíme nový tarif EXCLUSIVE

Bohemiasoft - Úno 20, 2020

Od 20.2.2020 spouštíme nový našlápnutý tarif EXCLUSIVE, který již nyní nabízí spousty výhod, které však plánujeme i nadále rozšiřovat. Tento tarif ocení,…

Úprava ceníku
BOHEMIASOFT
0 shares969 views11
BOHEMIASOFT
0 shares969 views11

Úprava ceníku

Bohemiasoft - Úno 20, 2020

Dovolujeme si vás informovat o změnách v našem ceníku. Neustále pracujeme na optimalizaci nákladů na provoz a vývoj eshopů a…

Parametrické kategorie
WEBAREAL
0 shares696 views
WEBAREAL
0 shares696 views

Parametrické kategorie

Bohemiasoft - Úno 18, 2020

Parametrické kategorie by měly být součástí každého e-shopu s větším sortimentem. Proč a co vlastně parametrické kategorie jsou? Jde o…

2 Responses

  • Dobrý den,

   v canonnical jsme nyní úpravy nedělali. Jednoduše řečeno se touto úpravou Googlu řeklo, že kliknutím na tlačítko další či předchozí strana se dostáváte pouze na jinou stránku kategorie.

   Stránkování je například používáno pro rozdělení produktových stránek nebo článků na blogu. Je tedy důležité pomoci vyhledávačům porozumět vztahům mezi seriémi těchto stránek, abychom zabránili problémům s duplicitním obsahem, způsobeném jejich velkou podobností.

   Přeji hezký den.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829