SEO novinky, které pomohou lepší indexaci!

Bře 18, 2019
748 Zobrazeno
2 Comments

1) Zapracovali jsme na rychlosti generování sitemap, která se nyní generuje v průměru až 8x rychleji.

K čemu vlastně sitemap slouží? Jedná se v podstatě o mapu vašich stránek. Vyhledávače si tuto mapu projdou a zaindexují URL adresy (stránky) vašeho e-shopu. Tyto URL adresy se pak na určité dotazy uživatelů webového prohlížeče zobrazují ve vyhledávání. Sitemap tedy slouží pro přidávání stránek do vyhledávače.

Pokud Google vyhledávači ještě sitemap neodesíláte, doporučujeme tak učinit co nejdříve. Pro odeslání sitemap do Google využijete bezplatný nástroj Google Search Console.

Jak Search Consoli nastavit naleznete na našem blogu:
https://blog.webareal.cz/category/webarealacademy/google-search-console/

Díl o založení Search Console naleznete zde:
https://blog.webareal.cz/webareal-academy-2-dil-search-console-zalozeni-a-overeni/

Díl o odeslání Sitemapy naleznete zde:
https://blog.webareal.cz/webareal-academy-11-dil-search-console-sitemapa-co-je-to-nahrani-do-console/

2) Úprava neindexace stránek, které by vyhledávače indexovat neměli. V tomto případě se jedná o stránky jako je například košík, přihlašovací stránka uživatele, registrace uživatele a další. Tyto stránky byly nastaveny jako nepřístupné pro indexační roboty přímo v robots.txt. Nyní jsme doplnili informaci noindex, nofollow pro indexační roboty přímo do hlavičky jednotlivých stránek. Konkrétní výpis neindexovaných stránek naleznete zde:

Noindex, nofollow pro stránky:

/e-basket
/e-finish
/e-send
/e-login
/e-confirm
/e-logout
/e-register

3) Google pages neboli stránkování. Pokud je na e-shopu kategorie, která má více stránek, je potřeba Googlu říci, že URL adresy jednotlivých stránek patří pod jednu kategorii. Tedy pokud má kategorie například 30 stránek, mají všechny stránky stejný title, description atd. Vyhledávač pak může takové stránky brát jako duplicity. Nyní je indexace upravena tak, že Google indexuje kategorii jako celek, nikoliv jako jednotlivé stránky.

Může vás zajímat

Nová sekce webová analytika
WEBAREAL
0 shares242 views
WEBAREAL
0 shares242 views

Nová sekce webová analytika

Bohemiasoft - Dub 18, 2019

Pro zjednodušení a hlavně úsporu času s hledáním jsme se rozhodli vytvořit sekci webová analytika, ve které naleznete nejen měřící…

Hromadné přesměrování produktů
WEBAREAL
0 shares493 views
WEBAREAL
0 shares493 views

Hromadné přesměrování produktů

Bohemiasoft - Dub 11, 2019

Již delší dobu můžete v administraci vašeho e-shopu najít funkci “Přesměrování”. Tato funkce se nachází v sekci Nastavení - Nastavení…

Vylepšení univerzálního importu
WEBAREAL
0 shares279 views
WEBAREAL
0 shares279 views

Vylepšení univerzálního importu

Bohemiasoft - Dub 09, 2019

Pustili jsme se do úpravy univerzálního importu a to konkrétně do importu kategorií. Do teď jste mohli nahrávat produkty pouze…

2 Responses

  • Dobrý den,

   v canonnical jsme nyní úpravy nedělali. Jednoduše řečeno se touto úpravou Googlu řeklo, že kliknutím na tlačítko další či předchozí strana se dostáváte pouze na jinou stránku kategorie.

   Stránkování je například používáno pro rozdělení produktových stránek nebo článků na blogu. Je tedy důležité pomoci vyhledávačům porozumět vztahům mezi seriémi těchto stránek, abychom zabránili problémům s duplicitním obsahem, způsobeném jejich velkou podobností.

   Přeji hezký den.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Duben 2019
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930