Úprava generování variant do feedu pro Heuréku. Jak na to?

Bře 21, 2019
723 Zobrazeno
2 Comments

Heuréka vyžaduje generovat varianty produktů do feedu jako jednotlivé položky. Každá varianta produktu by měla mít svůj speciální název a hlavní produkt, ke kterému varianty vytváříte by se do feedu neměl generovat vůbec. Jak tyto podmínky dodržet, aby vám Heuréka produkty spároval? Na to se nyní podíváme.

1) Důležité je využívat nové varianty produktů. U starých číselníků bohužel varianty jako jednotlivé produkty do feedu nevygenerujete. Jak nové číselníky/varianty nastavit naleznete v návodu zde:

http://helpdesk.webareal.cz/article-base/ciselniky-vlastnosti/

2) Pokud nové číselníky/varianty využíváte je potřeba zkontrolovat v sekci E-shop – Číselníky – Varianty zda máte aktivní možnost “Zákazník musí provést volbu číselníku”.

Administrace webareal.cz číselníky

3) Splňujete-li tyto požadavky, budou se vám do feedu generovat pouze varianty produktů jako jednotlivé položky. Hlavní produkt se do feedu generovat nebude, jelikož tento produkt není prodejný.

4) Dále je potřeba pojmenovat produkty přesně dle specifikace Heuréky. Každý produkt má určený název přímo dle jejich požadavků. Kompletní specifikaci, jak daný produkt pojmenovat naleznete zde:

https://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/#PRODUCTNAME

V administraci e-shopu změníte název produktu přímo v sekci E-shop – Produkty – Produkty. Dále kliknete na ikonu visačky a na název dané varianty nebo ikony tužky, kde následně upravíte název dané varianty dle specifikace výše.

Administrace webareal.cz produkty

Pokud byste i tak měli s pojmenováním produktu problémy a Heuréka vám produkty nespárovala, můžete využít nové funkce report nespárovaných produktů. Jak s tímto reportem pracovat naleznete přímo ve videu od Heuréky. 

5) Speciální požadavky má Heuréka, ale i na parametry, které je potřeba opět každé variantě zadat a to dle specifikace viz:

Seznam povinných parametrů

V administraci e-shopu zadáváte parametry přímo v sekci E-shop – Produkty – Produkty. Dále kliknete na ikonu visačky a na název dané varianty nebo ikony tužky, kde následně upravíte parametry varianty dle specifikace výše.

Administrace webareal.cz produkty 2

Administrace webareal.cz parametry

Po nastavení parametrů u produktů, přejděte do sekce E-shop – Parametry – Exportní feedy. Zde si zvolte jaké parametry chcete do Heuréky k produktům generovat. Ke každému produktu se vygeneruje pouze ten parametr, který jste mu přímo v úpravě produktu v záložce parametry zadávali viz výše.

Administrace webareal.cz exportní feedy

Může vás zajímat

EXPANDUJTE S ESHOPEM DO ZAHRANIČÍ
WEBAREAL
0 shares37 views
WEBAREAL
0 shares37 views

EXPANDUJTE S ESHOPEM DO ZAHRANIČÍ

bohemiasoft - Čvn 18, 2019

Víte že Webareal disponuje 9 jazykovými mutacemi? A nejde jen o prostý překlad systému, ale všechny mutace jsou lokalizovány pro…

Nejžádanější funkce dokončena: SPOLEČNÝ SKLAD PRODUKTŮ
WEBAREAL
0 shares443 views4
WEBAREAL
0 shares443 views4

Nejžádanější funkce dokončena: SPOLEČNÝ SKLAD PRODUKTŮ

Bohemiasoft - Čvn 13, 2019

Máte více e-shopů v různých jazykových mutacích a už vás nebaví ručně aktualizovat sklad? Máme pro vás dobrou zprávu! Dnešním…

Facebook messenger
WEBAREAL
0 shares269 views
WEBAREAL
0 shares269 views

Facebook messenger

Bohemiasoft - Kvě 24, 2019

Facebook je stále jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí a jen v Čechách jej využívá 5,2 milionu obyvatel. Využíváte tuto sociální síť k…

2 Responses

 1. Dobrý den,
  skvělé. Budou tyto úpravy platné i pro Dropareal? Aktuálně v administraci kategorie E-shop – Číselníky – Varianty ani E-shop – Parametry – Exportní feedy bohužel nevidím.

  Děkuji,
  Iveta Kozáková

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   v tuto chvíli není možné na Droparealu s touto funkcí pracovat. Kolegové však pracují na možnosti vlastní úpravy feedu. Prosíme o strpení.

   Přeji krásný den.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Červen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930