Úprava generování variant do feedu pro Heuréku. Jak na to?

Bře 21, 2019
816 Zobrazeno
2 Comments

Heuréka vyžaduje generovat varianty produktů do feedu jako jednotlivé položky. Každá varianta produktu by měla mít svůj speciální název a hlavní produkt, ke kterému varianty vytváříte by se do feedu neměl generovat vůbec. Jak tyto podmínky dodržet, aby vám Heuréka produkty spároval? Na to se nyní podíváme.

1) Důležité je využívat nové varianty produktů. U starých číselníků bohužel varianty jako jednotlivé produkty do feedu nevygenerujete. Jak nové číselníky/varianty nastavit naleznete v návodu zde:

http://helpdesk.webareal.cz/article-base/ciselniky-vlastnosti/

2) Pokud nové číselníky/varianty využíváte je potřeba zkontrolovat v sekci E-shop – Číselníky – Varianty zda máte aktivní možnost “Zákazník musí provést volbu číselníku”.

Administrace webareal.cz číselníky

3) Splňujete-li tyto požadavky, budou se vám do feedu generovat pouze varianty produktů jako jednotlivé položky. Hlavní produkt se do feedu generovat nebude, jelikož tento produkt není prodejný.

4) Dále je potřeba pojmenovat produkty přesně dle specifikace Heuréky. Každý produkt má určený název přímo dle jejich požadavků. Kompletní specifikaci, jak daný produkt pojmenovat naleznete zde:

https://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/#PRODUCTNAME

V administraci e-shopu změníte název produktu přímo v sekci E-shop – Produkty – Produkty. Dále kliknete na ikonu visačky a na název dané varianty nebo ikony tužky, kde následně upravíte název dané varianty dle specifikace výše.

Administrace webareal.cz produkty

Pokud byste i tak měli s pojmenováním produktu problémy a Heuréka vám produkty nespárovala, můžete využít nové funkce report nespárovaných produktů. Jak s tímto reportem pracovat naleznete přímo ve videu od Heuréky. 

5) Speciální požadavky má Heuréka, ale i na parametry, které je potřeba opět každé variantě zadat a to dle specifikace viz:

Seznam povinných parametrů

V administraci e-shopu zadáváte parametry přímo v sekci E-shop – Produkty – Produkty. Dále kliknete na ikonu visačky a na název dané varianty nebo ikony tužky, kde následně upravíte parametry varianty dle specifikace výše.

Administrace webareal.cz produkty 2

Administrace webareal.cz parametry

Po nastavení parametrů u produktů, přejděte do sekce E-shop – Parametry – Exportní feedy. Zde si zvolte jaké parametry chcete do Heuréky k produktům generovat. Ke každému produktu se vygeneruje pouze ten parametr, který jste mu přímo v úpravě produktu v záložce parametry zadávali viz výše.

Administrace webareal.cz exportní feedy

Může vás zajímat

Generování QR kódu do faktur
WEBAREAL
0 shares386 views2
WEBAREAL
0 shares386 views2

Generování QR kódu do faktur

Bohemiasoft - Zář 11, 2019

Mobilní bankovnictví využívá čim dál více uživatelů a tak platba faktury pomocí QR kódu by měla být na e-shopu samozřejmostí.…

Možnost deaktivace vlastních přepravců
WEBAREAL
0 shares272 views4
WEBAREAL
0 shares272 views4

Možnost deaktivace vlastních přepravců

Bohemiasoft - Zář 05, 2019

V sekci E-shop - Poštovné - Způsoby dopravy naleznete možnost vytvoření vlastního druhu dopravy. Vlastní dopravu jste až do teď…

Generování produktů pouze do vybraných feedů
WEBAREAL
0 shares238 views
WEBAREAL
0 shares238 views

Generování produktů pouze do vybraných feedů

Bohemiasoft - Zář 02, 2019

Máte na e-shopu více druhový sortiment? Můžete se pak setkat s tím, že u některých porovnávačů zboží nemůžete vůbec inzerovat. Některé…

2 Responses

 1. Dobrý den,
  skvělé. Budou tyto úpravy platné i pro Dropareal? Aktuálně v administraci kategorie E-shop – Číselníky – Varianty ani E-shop – Parametry – Exportní feedy bohužel nevidím.

  Děkuji,
  Iveta Kozáková

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   v tuto chvíli není možné na Droparealu s touto funkcí pracovat. Kolegové však pracují na možnosti vlastní úpravy feedu. Prosíme o strpení.

   Přeji krásný den.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30