Úprava generování variant do feedu pro Heuréku. Jak na to?

Bře 21, 2019
533 Zobrazeno
2 Comments

Heuréka vyžaduje generovat varianty produktů do feedu jako jednotlivé položky. Každá varianta produktu by měla mít svůj speciální název a hlavní produkt, ke kterému varianty vytváříte by se do feedu neměl generovat vůbec. Jak tyto podmínky dodržet, aby vám Heuréka produkty spároval? Na to se nyní podíváme.

1) Důležité je využívat nové varianty produktů. U starých číselníků bohužel varianty jako jednotlivé produkty do feedu nevygenerujete. Jak nové číselníky/varianty nastavit naleznete v návodu zde:

http://helpdesk.webareal.cz/article-base/ciselniky-vlastnosti/

2) Pokud nové číselníky/varianty využíváte je potřeba zkontrolovat v sekci E-shop – Číselníky – Varianty zda máte aktivní možnost “Zákazník musí provést volbu číselníku”.

Administrace webareal.cz číselníky

3) Splňujete-li tyto požadavky, budou se vám do feedu generovat pouze varianty produktů jako jednotlivé položky. Hlavní produkt se do feedu generovat nebude, jelikož tento produkt není prodejný.

4) Dále je potřeba pojmenovat produkty přesně dle specifikace Heuréky. Každý produkt má určený název přímo dle jejich požadavků. Kompletní specifikaci, jak daný produkt pojmenovat naleznete zde:

https://sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/#PRODUCTNAME

V administraci e-shopu změníte název produktu přímo v sekci E-shop – Produkty – Produkty. Dále kliknete na ikonu visačky a na název dané varianty nebo ikony tužky, kde následně upravíte název dané varianty dle specifikace výše.

Administrace webareal.cz produkty

Pokud byste i tak měli s pojmenováním produktu problémy a Heuréka vám produkty nespárovala, můžete využít nové funkce report nespárovaných produktů. Jak s tímto reportem pracovat naleznete přímo ve videu od Heuréky. 

5) Speciální požadavky má Heuréka, ale i na parametry, které je potřeba opět každé variantě zadat a to dle specifikace viz:

Seznam povinných parametrů

V administraci e-shopu zadáváte parametry přímo v sekci E-shop – Produkty – Produkty. Dále kliknete na ikonu visačky a na název dané varianty nebo ikony tužky, kde následně upravíte parametry varianty dle specifikace výše.

Administrace webareal.cz produkty 2

Administrace webareal.cz parametry

Po nastavení parametrů u produktů, přejděte do sekce E-shop – Parametry – Exportní feedy. Zde si zvolte jaké parametry chcete do Heuréky k produktům generovat. Ke každému produktu se vygeneruje pouze ten parametr, který jste mu přímo v úpravě produktu v záložce parametry zadávali viz výše.

Administrace webareal.cz exportní feedy

Může vás zajímat

Nová sekce webová analytika
WEBAREAL
0 shares242 views
WEBAREAL
0 shares242 views

Nová sekce webová analytika

Bohemiasoft - Dub 18, 2019

Pro zjednodušení a hlavně úsporu času s hledáním jsme se rozhodli vytvořit sekci webová analytika, ve které naleznete nejen měřící…

Hromadné přesměrování produktů
WEBAREAL
0 shares493 views
WEBAREAL
0 shares493 views

Hromadné přesměrování produktů

Bohemiasoft - Dub 11, 2019

Již delší dobu můžete v administraci vašeho e-shopu najít funkci “Přesměrování”. Tato funkce se nachází v sekci Nastavení - Nastavení…

Vylepšení univerzálního importu
WEBAREAL
0 shares279 views
WEBAREAL
0 shares279 views

Vylepšení univerzálního importu

Bohemiasoft - Dub 09, 2019

Pustili jsme se do úpravy univerzálního importu a to konkrétně do importu kategorií. Do teď jste mohli nahrávat produkty pouze…

2 Responses

 1. Dobrý den,
  skvělé. Budou tyto úpravy platné i pro Dropareal? Aktuálně v administraci kategorie E-shop – Číselníky – Varianty ani E-shop – Parametry – Exportní feedy bohužel nevidím.

  Děkuji,
  Iveta Kozáková

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   v tuto chvíli není možné na Droparealu s touto funkcí pracovat. Kolegové však pracují na možnosti vlastní úpravy feedu. Prosíme o strpení.

   Přeji krásný den.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Duben 2019
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930