ČESKÁ POŠTA – NASTAVENÍ CEN PODLE ROZMĚRŮ

Bře 01, 2019
743 Zobrazeno

Česká pošta dnešním dnem změnila princip, jakým počítá ceny za doručení vašich zásilek zákazníkům. Váš balík je nyní nově zatříděn podle nejdelší hrany do jedné z rozměrových kategorií – S, M, L  nebo XL. Neplatí to ale pro každého. Jak to tedy vlastně je?

Eshopaři, kteří mají od České pošty “lepší” paušální ceny, mohou zůstav v klidu. Jich se tato změna netýká, své balíky nemusí přeměřovat a pošta jim i nadále účtuje stále stejné smluvené ceny, bez ohledy na rozměry balíku. Pro určení ceny balíku i nadále slouží jeho hmotnost.

Menší eshopaři, kteří ale nemají s Českou poštou vyjednané paušální ceny a zasílají své objednávky přes online podání, musí zbystřit. Protože bez určení rozměru balíku (S,M,L,XL) nyní online podání nepodají.

V administraci jsme připravili do CSV exportu pro online podání nové rozměrové parametry:

Vybrat můžete pouze jeden z těchto 4 parametrů. Bez jejich zvolení nebude možné online podání v aplikaci České pošty uzavřít.

Připravujeme také funkci, abyste mohli u každého produktu nastavit jeho největší rozměr tak, aby se export pro online podání generoval automaticky podle velikosti produktů. Pokud zákazník objedná více produktů s různými rozměry, pro online podání bude automaticky nastavena největší velikost. Tuto úpravu nasadíme během několika dnů.

Pokud jste ještě neviděli nový ceník České pošty, který vychází z velikosti zásilek, můžete tak učinit zde. Takto vypadají jeho nejdůležitější parametry:

Podle vyjádření obchodních zástupců České pošty zůstane stávající paušální ceník platný minimálně do konce letošního roku. Co bude v roce příštím? Uvidíme. Pokud se nechcete vyplňovat s rozměry balíků a zasíláte více než 50 objednávek měsíčně přes Českou poštu, kontaktujte obchodní zástupce ČP a požádejte je o paušální ceník.

 

Může vás zajímat

Facebook messenger
WEBAREAL
0 shares71 views
WEBAREAL
0 shares71 views

Facebook messenger

Bohemiasoft - Kvě 24, 2019

Facebook je stále jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí a jen v Čechách jej využívá 5,2 milionu obyvatel. Využíváte tuto sociální síť k…

NOVÁ FACEBOOKOVÁ SKUPINA PRO PODNIKATELE – PŘIDEJTE SE
WEBAREAL
0 shares72 views
WEBAREAL
0 shares72 views

NOVÁ FACEBOOKOVÁ SKUPINA PRO PODNIKATELE – PŘIDEJTE SE

bohemiasoft - Kvě 15, 2019

Vytvořili jsme uzavřenou facebookovou skupinu pro všechny podnikatele a živnostníky "Podnikatelé sobě". Tato skupina bude především o sdílení podnikatelských zkušeností, výměně…

Instagram widget
WEBAREAL
0 shares264 views
WEBAREAL
0 shares264 views

Instagram widget

Bohemiasoft - Kvě 03, 2019

Instagram je stále populárnější a proto bychom na něj neměli zapomínat. Tato sociální síť se dá k propagaci e-shopu krásně…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031