ČESKÁ POŠTA – NASTAVENÍ CEN PODLE ROZMĚRŮ

Bře 01, 2019
962 Zobrazeno

Česká pošta dnešním dnem změnila princip, jakým počítá ceny za doručení vašich zásilek zákazníkům. Váš balík je nyní nově zatříděn podle nejdelší hrany do jedné z rozměrových kategorií – S, M, L  nebo XL. Neplatí to ale pro každého. Jak to tedy vlastně je?

Eshopaři, kteří mají od České pošty “lepší” paušální ceny, mohou zůstav v klidu. Jich se tato změna netýká, své balíky nemusí přeměřovat a pošta jim i nadále účtuje stále stejné smluvené ceny, bez ohledy na rozměry balíku. Pro určení ceny balíku i nadále slouží jeho hmotnost.

Menší eshopaři, kteří ale nemají s Českou poštou vyjednané paušální ceny a zasílají své objednávky přes online podání, musí zbystřit. Protože bez určení rozměru balíku (S,M,L,XL) nyní online podání nepodají.

V administraci jsme připravili do CSV exportu pro online podání nové rozměrové parametry:

Vybrat můžete pouze jeden z těchto 4 parametrů. Bez jejich zvolení nebude možné online podání v aplikaci České pošty uzavřít.

Připravujeme také funkci, abyste mohli u každého produktu nastavit jeho největší rozměr tak, aby se export pro online podání generoval automaticky podle velikosti produktů. Pokud zákazník objedná více produktů s různými rozměry, pro online podání bude automaticky nastavena největší velikost. Tuto úpravu nasadíme během několika dnů.

Pokud jste ještě neviděli nový ceník České pošty, který vychází z velikosti zásilek, můžete tak učinit zde. Takto vypadají jeho nejdůležitější parametry:

Podle vyjádření obchodních zástupců České pošty zůstane stávající paušální ceník platný minimálně do konce letošního roku. Co bude v roce příštím? Uvidíme. Pokud se nechcete vyplňovat s rozměry balíků a zasíláte více než 50 objednávek měsíčně přes Českou poštu, kontaktujte obchodní zástupce ČP a požádejte je o paušální ceník.

 

Může vás zajímat

Generování QR kódu do faktur
WEBAREAL
0 shares386 views2
WEBAREAL
0 shares386 views2

Generování QR kódu do faktur

Bohemiasoft - Zář 11, 2019

Mobilní bankovnictví využívá čim dál více uživatelů a tak platba faktury pomocí QR kódu by měla být na e-shopu samozřejmostí.…

Možnost deaktivace vlastních přepravců
WEBAREAL
0 shares272 views4
WEBAREAL
0 shares272 views4

Možnost deaktivace vlastních přepravců

Bohemiasoft - Zář 05, 2019

V sekci E-shop - Poštovné - Způsoby dopravy naleznete možnost vytvoření vlastního druhu dopravy. Vlastní dopravu jste až do teď…

Generování produktů pouze do vybraných feedů
WEBAREAL
0 shares238 views
WEBAREAL
0 shares238 views

Generování produktů pouze do vybraných feedů

Bohemiasoft - Zář 02, 2019

Máte na e-shopu více druhový sortiment? Můžete se pak setkat s tím, že u některých porovnávačů zboží nemůžete vůbec inzerovat. Některé…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30