ČESKÁ POŠTA – NASTAVENÍ CEN PODLE ROZMĚRŮ

Bře 01, 2019
466 Zobrazeno

Česká pošta dnešním dnem změnila princip, jakým počítá ceny za doručení vašich zásilek zákazníkům. Váš balík je nyní nově zatříděn podle nejdelší hrany do jedné z rozměrových kategorií – S, M, L  nebo XL. Neplatí to ale pro každého. Jak to tedy vlastně je?

Eshopaři, kteří mají od České pošty “lepší” paušální ceny, mohou zůstav v klidu. Jich se tato změna netýká, své balíky nemusí přeměřovat a pošta jim i nadále účtuje stále stejné smluvené ceny, bez ohledy na rozměry balíku. Pro určení ceny balíku i nadále slouží jeho hmotnost.

Menší eshopaři, kteří ale nemají s Českou poštou vyjednané paušální ceny a zasílají své objednávky přes online podání, musí zbystřit. Protože bez určení rozměru balíku (S,M,L,XL) nyní online podání nepodají.

V administraci jsme připravili do CSV exportu pro online podání nové rozměrové parametry:

Vybrat můžete pouze jeden z těchto 4 parametrů. Bez jejich zvolení nebude možné online podání v aplikaci České pošty uzavřít.

Připravujeme také funkci, abyste mohli u každého produktu nastavit jeho největší rozměr tak, aby se export pro online podání generoval automaticky podle velikosti produktů. Pokud zákazník objedná více produktů s různými rozměry, pro online podání bude automaticky nastavena největší velikost. Tuto úpravu nasadíme během několika dnů.

Pokud jste ještě neviděli nový ceník České pošty, který vychází z velikosti zásilek, můžete tak učinit zde. Takto vypadají jeho nejdůležitější parametry:

Podle vyjádření obchodních zástupců České pošty zůstane stávající paušální ceník platný minimálně do konce letošního roku. Co bude v roce příštím? Uvidíme. Pokud se nechcete vyplňovat s rozměry balíků a zasíláte více než 50 objednávek měsíčně přes Českou poštu, kontaktujte obchodní zástupce ČP a požádejte je o paušální ceník.

 

Může vás zajímat

Úprava generování variant do feedu pro Heuréku. Jak na to?
WEBAREAL
0 shares91 views
WEBAREAL
0 shares91 views

Úprava generování variant do feedu pro Heuréku. Jak na to?

danca - Bře 21, 2019

Heuréka vyžaduje generovat varianty produktů do feedu jako jednotlivé položky. Každá varianta produktu by měla mít svůj speciální název a…

SEO novinky, které pomohou lepší indexaci!
WEBAREAL
0 shares201 views
WEBAREAL
0 shares201 views

SEO novinky, které pomohou lepší indexaci!

danca - Bře 18, 2019

1) Zapracovali jsme na rychlosti generování sitemap, která se nyní generuje v průměru až 8x rychleji. K čemu vlastně sitemap…

OBALOVÝ MATERIÁL PRO ESHOPAŘE
WEBAREAL
0 shares195 views
WEBAREAL
0 shares195 views

OBALOVÝ MATERIÁL PRO ESHOPAŘE

bohemiasoft - Úno 25, 2019

Nabízíme vám dodání kompletního sortimentu obalového materiálu pro balení vašich objednávek (krabice, bublinkové fólie...). Veškerý materiál máme skladem. K dodání…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Březen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031