Paypal – nová verze platební brány

Bře 22, 2023
524 Zobrazeno

Je tu další aktualizace, tentorkát z řad platebních bran. Týká se PayPalu, takže pokud jej na vašich e-shopech Webareal využíváte (v jakékoliv mutaci), pro další užívání je potřeba vaší součinnosti, a to do 31.3..

Co mám udělat pro další využívání PayPalu?

V první řadě je potřeba získat Client ID & Client Secret (místo stávajícího emailu pro PayPal). Ty získáte po přihlášení do vašeho PayPal účtu, v záložce “bussiness tools” > “API credentionals” > “Get started”. Případně pokud se vám je nedaří dohledat, kontaktujte zákaznickou podporu PayPal nebo obchodního zástupce, který s vámi ohledně vašeho PayPalu účtu komunikuje.

Poté je potřeba tyto údaje zadat v administraci vašeho eshopu v sekci “Eshop” / “Poštovné” / “Způsob platby”. V přehledu plateb najdete platební bránu PayPal a kliknete na záložku “Autorizace”. Zde vyplníte zmíněné Client ID & Client Secret.

Poznámka: Možnost zadání nových údajů pro PayPal se začne v rámci technického řešení v administraci objevovat postupně v následujících dnech. Nejpozději však 27.3. Do té doby si prozatím můžete zajistit nové údaje od PayPalu.

 

Po doplnění nových údajů si můžete ověřit správný přechod na novou verzi testovací objednávkou, kdy se na děkovací stránce i nadále bude zobrazovat tlačítko PayPalu vyzývající k platbě. Po jeho prokliku nově platba bude probíhat v samostatném pop-up okně. To je uživatelsky nejzásadnější rozdíl oproti původní verzi, kdy platba probíhala přesměrováním celého prohlížeče z e-shopu na Paypal.

Ještě zmíníme malé upozornění – pokud máte aktivovaný PayPal na cizí (například EN) mutaci eshopu a zkusíte otestovat platbu z CZ prohlížeče, zobrazí se vám tlačítko v CZ, nikoliv v EN jak by bylo logické. Nejde o chybu, ale o funkčnost nové verze PayPalu, kdy platební brána rozpozná vhodnou mutaci dle prohlížeče a v této tlačítko zobrazí. Nemusíte se tedy bát, ale vašim cizojazyčným zákazníkům se zobrazí tlačítko v jejich jazyce.

Po úplném odstavení původní verze z uvedené sekce odstraníme políčko pro přihlašovací email (k původní verzi) k Paypalu i my.

 

Může vás zajímat

Webinář: Kompletní průvodce prodeje na allegro.cz
WEBAREAL
0 shares37 views
WEBAREAL
0 shares37 views

Webinář: Kompletní průvodce prodeje na allegro.cz

bohemiasoft - Kvě 25, 2023

Dlouho očekávaná událost spuštění allegro.cz je tady! Nenechte si ujít příležitost být u zrodu nového Marketplace v ČR! Své produkty můžete pomocí doplňku…

Jak založit e-shop. První krok.
WEBAREAL
0 shares236 views
WEBAREAL
0 shares236 views

Jak založit e-shop. První krok.

bohemiasoft - Kvě 24, 2023

Připravili jsme pro vás minisérii 7 článků, pomocí kterých si sami a kvalitně vytvoříte svůj vlastní internetový obchod. V dnešním…

Začněte prodávat na Allegro.cz
WEBAREAL
0 shares263 views
WEBAREAL
0 shares263 views

Začněte prodávat na Allegro.cz

bohemiasoft - Kvě 15, 2023

Internetové tržiště Allegro.cz odstartovalo svou činnost v České republice. Tento polský gigant již vlastní české eshopy Mall, CZC nebo třeba…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Květen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031