Glami Pixel – vyždímejte z Glami maximum

Říj 19, 2017
2825 Zobrazeno

Jen pár dnů zpět jsme pro vás nasadili dlouho poptávané propojení mezi vašimi eshopy a Glami. Glami je specializovaný zbožový porovnávač zaměřený především na módu a bydlení. Ale umí toho mnohem více.

Již jsme se v našich návodech zmínili, že jsme pro vás nasadili i tvz. Glami pixel. K čemu přesně slouží?

Pokud nakupujete módu na internetu, tak to s sebou přináší celou řadu možných problémů. Obzvláště, pokud nakupujete u neznámého prodejce. Nemusí odpovídat kvalita látky nebo velikost oblečení. Co se s tím dá dělat? Glami se touto otázkou zabývalo a přišlo s řešením v podobě skvělého Glami pixelu.

Co je to Glami pixel?
Glami pixel způsobí, že se na porovnávači Glami budou návštěvníkům přizpůsobovat produkty, které návštěvník uvidí. Jedná se o zobrazení podle preferencí. Produkty se řadí podle:

– obchodu,
– ceny,
– barvy,
– stylu,
– velikosti.

Podle průzkumů se uvádí, že pokud má zákazník již pozitivní zkušenost s obchodem, tak je až 6x pravděpodobnější, že v daném obchodu nakoupí znovu. Může se tedy takovémuto zákazníkovi začít upřednostňovat právě váš eshop, pokud již u vás tento zákazník jednou nakoupil nebo ho dokonce jen navštívil. Navíc se mu mohou také začít zobrazovat příbuzné produkty, takže zákazník se tak může dostat i na váš eshop, i když u vás ještě nikdy nebyl.

Hlavní výhodou Glami pixelu je to, že lépe cílí na daného zákazníka. Zobrazuje relevantnější produkty a přispívá ke zvýšení tržeb a objednávek na eshopu. Pixel také způsobí, že se budou méně zobrazovat produkty, které mají hodně prokliků, ale jsou málo objednávané. Pixel také dokáže cílit na zákazníky, kteří jsou podobní těm, kteří u vás již nakoupili.

Jak Glami pixel funguje?
Glami pixel funguje na stejném principu jako Facebook pixel. To znamená, že pokud jste v prohlížeči přihlášeni na Facebook a v jiném okně si prohlížíte nějaké produkty, tak Facebook pixel dokáže zachytit, co si prohlížíte a také to, jestli jste daný produkt koupili. Podle toho se vám poté bude zobrazovat odpovídající reklama na Facebooku. Glami funguje na stejném principu. Glami pixel dokáže rozpoznat člověka, který u vás již nakoupil nebo váš eshop alespoň navštívil a podle toho mu zobrazí vaše produkty upřednostňovaně přímo na Glami.

Pokud máte aktivované Glami v režimu zdarma, tak od 1.10.2017 musí být Glami pixel implementovaný povinně. Pokud máte placenou verzi, tak sice nemusíte Glami pixel využívat, ale určitě doporučujeme, abyste si ho implementovali. Proč nevyužít takto mocnou marketingovou zbraň.

Pokud chcete Glami pixel implementovat, tak je zapotřebí nejdříve získat potřebný pixel. Ten získáte po přihlášení zde:

Glami.cz
Glami.sk

Kód, který získáte, bude vypadat takto a stačí z něj získat ID, které je vyznačené na následujícím obrázku.

Poté půjdete do sekce E-shop -> Nastavení eshopu -> Základní nastavení.

Pokud na stránce sjedete níže, tak zde uvidíte možnost Glami pixel. Stačí jen ID z kódu zkopírovat a uložit.

Tím je implementace Glami pixelu hotová.

Doufáme, že nové napojení na Glami a s tím související Glami pixel vám pomůže ke zvýšení objednávek na vašem eshopu.

Tvoříme budoucnost online podnikání. Jsme nejkomplexnější řešení pro online podnikání na českém a slovenském trhu.

Může vás zajímat

Dopřejte zákazníkům větší komfort při nakupování: Dobírka nebo platba kartou už nestačí
WEBAREAL
0 shares79 views
WEBAREAL
0 shares79 views

Dopřejte zákazníkům větší komfort při nakupování: Dobírka nebo platba kartou už nestačí

bohemiasoft - Dub 15, 2024

Nakoupí častěji, utratí více. Přesně tak působí na zákazníky moderní platební metody od Skip Pay. Odložená platba likviduje nejistotu spojenou…

PPL servis – 20.4.2024
WEBAREAL
0 shares81 views
WEBAREAL
0 shares81 views

PPL servis – 20.4.2024

bohemiasoft - Dub 12, 2024

UPOZORNĚNÍ: dopravce PPL bude v sobotu 20.4.2024 provádět údržku systém. V čase od 5:00 do 15:00 hodin dojde k pravidelné údržbě systémů…

ZALOŽTE SI VLASTNÍ ESHOP – NYNÍ S 20% SLEVOU
WEBAREAL
0 shares147 views
WEBAREAL
0 shares147 views

ZALOŽTE SI VLASTNÍ ESHOP – NYNÍ S 20% SLEVOU

bohemiasoft - Dub 11, 2024

Uvažujete o založení svého prvního eshopu? Snad vám v rozhodování malinko pomůžeme. Nabízíme vám totiž 20% slevu na roční provoz…

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930