EXPANDUJTE S ESHOPEM DO ZAHRANIČÍ

Čvn 18, 2019
463 Zobrazeno

Víte že Webareal disponuje 9 jazykovými mutacemi? A nejde jen o prostý překlad systému, ale všechny mutace jsou lokalizovány pro danou zemi, obsahují napojení na místní platební brány, zbožové porovnávače atd. Navíc nyní se skvělou funkcí “Společný sklad” je správa více eshopů hračkou. Není ten pravý čas na vaši expanzi do zahraničí?

Jaké jazykové mutace vlastně podporujeme?

Čeština a Slovenština – známé systémy Webareal.cz a Webareal.sk, zřejmě není potřeba více představovat. Pokud provozujete CZ nebo SK eshop, je bratrská jazyková verze prakticky nutností a zřejmě vaším prvním, nejsnazším a nejlogičtějším krokem, kam expandovat.

Maďarštinaeshop-gyorsan.hu je perfektně lokalizovaná maďarská verze, k dispozici máte od 9 do 17 hodin našeho maďarského kolegu Gáspára Horvátha na emailu nebo telefonu. Domluvíte se s ním anglicky nebo maďarsky, učí se sice česky, ale zatím to na velkou domluvu není ;). Navštívit ho také můžete v naší kanceláři v Budapešti, která je jen pár minut chůze od maďarského parlamentu.
Maďarský trh bychom vám s čistým svědomím velmi rádi doporučili, právě zde probíhá velký přechod zákazníků k internetovému nakupování a především zde zatím není taková konkurence jako třeba v Čechách.

Rumunštinaeshop-rapid.ro by mohla být také vaším dalším odrazovým můstkem pro podnikání v zahraničí. Trh je to obrovský, sice s nižší kupní silou, ale ta může být vyvážena poměrně malou konkurencí v internetovém podnikání. Jde o trh s velmi nadějným prorůstovým trendem, již několik našich zákazníků zde zapustilo se svými eshopy kořeny a daří se jim skvěle. S poznáváním místních specifika a neocenitelnými postřehy vám rád a ochotně pomůže náš rumunský kolega Sorin Moldoveanu.

Fast-webstore.com samozřejmě nelze opomenout univerzální angličtinu se kterou můžete zkusit expanzi prakticky do celého světa. Pokud vás zajímá, zda naši zákazníci vytvářejí více eshopy v angličtině nebo němčině, pak vězte, že skóre je 3:1 ve prospěch angličtiny. Ale pokud chcete prorazit na německý trh, máme i pro vás připravenu naši německou mutaci. Jeden postřeh z eshopů, které provozují svůj byznys v Německu nebo Rakousku – je velmi vhodné zde vystupovat jako místní firma. Přeci jen zde stále trochu panuje určitá nedůvěřivost vůči firmám z “východu”. Pokud se, ale na trhu prosadíte, pak místní kupní síla může být samozřejmě obrovským hnacím motorem vašeho podnikání. Máme již několik takových zákazníků, kteří to dokázali.

Polština – polský trh má svá určitá specifika. Jde o obrovský trh s téměř 40 milióny obyvatel. Provozujeme zde také velmi dobře lokalizovanou polskou mutaci, kterou již vyzkoušeli stovky našich zákazníků. Polský zákazník, podobně jako německý upřednostňuje místní firmy. Je proto velmi vhodné založit alespoň polskou pobočku. Poláci jsou rození obchodníci, ale konkurence v e-prostředí zde zatím není taková jako v Česku a podnikání je tu velmi příjemné. Velkou část online trhu zde obsadila nákupní platforma allegro.pl, na kterou náš systém podporuje export produktů, stejně tak máme i integrovánu většinu platebních metod a cenových porovnávačů.

Španělštinu naleznete na doméně www.crear-tienda.es. Počet eshopů se v této zemi blíží hranici 90.000. Což vypadá jako obrovské číslo, ale dejte si ho do porovnání s Českem:
Česko – počet obyvatel / počet eshopů: 10.000.000 / 40.000
Španělsko : 46.000.000 / 90.000
Čistě statisticky zde vyhrává na celé čáře Španělsko a na tržbách eshopů je to vidět. Se startem na místním trhu vám pomůže třeba naše kolegyně, která se o tuto mutaci stará a domluvíte se s ní česky.

A nesmíme také zapomenou na ukrajinštinu, která zažívá druhý rozkvět. Této mutaci se opět začíná dařit. Po obrovském propadu počtu eshopů po vojenském obsazení Krymu a východní Ukrajiny se začíná situace stabilizovat a počet eshopů zde roste velmi rychle. Online podnikání zde nahrává obrovská rozloha této země, kde je většina specializovaných prodejen soustředěna v Kijevě a ostatní regiony získávají často potřebný specializovaný sortiment online cestou. Administrativní překážky pro rozjezd podnikání zde jsou přeci jen trochu složitější než v zemích EU, ale tomu, kde se s nimi dokáže “poprat” se otevírá obrovský trh.

Může vás zajímat

Přinášíme nový tarif EXCLUSIVE
Uncategorized
0 shares1004 views3
Uncategorized
0 shares1004 views3

Přinášíme nový tarif EXCLUSIVE

Bohemiasoft - Úno 20, 2020

Od 20.2.2020 spouštíme nový našlápnutý tarif EXCLUSIVE, který již nyní nabízí spousty výhod, které však plánujeme i nadále rozšiřovat. Tento tarif ocení,…

Úprava ceníku
BOHEMIASOFT
0 shares969 views11
BOHEMIASOFT
0 shares969 views11

Úprava ceníku

Bohemiasoft - Úno 20, 2020

Dovolujeme si vás informovat o změnách v našem ceníku. Neustále pracujeme na optimalizaci nákladů na provoz a vývoj eshopů a…

Parametrické kategorie
WEBAREAL
0 shares696 views
WEBAREAL
0 shares696 views

Parametrické kategorie

Bohemiasoft - Úno 18, 2020

Parametrické kategorie by měly být součástí každého e-shopu s větším sortimentem. Proč a co vlastně parametrické kategorie jsou? Jde o…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829