Od 1. září 2021 bude platit povinnost zadávat hmotnost každé zásilky do systému Zásilkovny všemi zákazníky.
Webareal je na tutu novou skutečnost připraven. Podívejte se, kde vlastní hmotnost nastavíte. Objednávku budete zpracovávat tak jako doposud. U zvolené objednávky zvolíte způsob dopravy „Online podání Zásilkovna.cz“:
A v následujícím formuláři zadáte hmotnost zásilky v kilogramech:
Hmotnost zadávejte co nejpřesněji, s přesností na desetinu kilogramu. A to je celé. Sice to o nějakou vteřinu zpomalí vaše zadávání zásilek, ale jiná cesta není. Zásilkovna hmotnost vyžaduje. Bez tohoto údaje (pravděpodobně) nebudou vaše balíky Zásilkovnou vůbec přebírány.
Zřejmě by celý proces urychlilo napojení váhy s automatickým vložením navážené hmotnosti. Máte již podobnou zkušenost s automatickým vážením? Podělte se s ostatními eshopaři v komentáři.
Může vás zajímat

Vylepšujeme zákaznickou sekci: Reklamace a Autoobjednávky na jednom místě
bohemiasoft - Čvn 17, 2026Zákaznická sekce už dávno neslouží pouze k zobrazení historie objednávek. Moderní zákazníci očekávají pohodlný přístup ke všemu, co souvisí s…

Novinka: Odstoupení od kupní smlouvy jednoduše a pod kontrolou
bohemiasoft - Čvn 10, 2026Od 19. června 2026 (edit: návrh zákona, kterým se transponuje příslušná evropská směrnice, neprošel dosud ani druhým čtením v Poslanecké sněmovně…

AI SHOPILOT – brzy vypustíme první verzi
bohemiasoft - Kvě 06, 2026Již brzy zpřístupníme přihlášeným testerům první verzi SHOPILOTa k otestování a vyzkoušení jeho funkčnosti. Pojďme se společně podívat na to,…




















Nebylo by lepší, když se na detailu produktu dá zadat hmotnost produktu, tak tyto hmotnosti v objednávce sčítat a doplnit hodnotu do toho pole automaticky? Případně nějaká defaultní hodnota, jako je u české pošty? 🙂
Dobrý den,
pokud máte hmotnost u produktů vyplněnou, automaticky se samozřejmě do kolonky propíše. Pokud by byl nějaký problém, neváhejte nás kontaktovat 🙂
A když mám u každé položky v e-shopu zadanou hmotnost, tak stejně budu muset manuálně vyplnit celkovou hmotnost zásilky? Ono se to nesečte z objednávky automaticky?
Dobrý den,
pokud máte hmotnost u produktů vyplněnou, automaticky se samozřejmě do kolonky propíše. Pokud by byl nějaký problém, neváhejte nás kontaktovat.
Ještě lepší by bylo, kdyby si tu hmotnost uměl systém natáhnout a případně i sečíst (pokud je v obj.více položek) sám z karty produktu, kde kolonka hmotnost je a je také v importním csv souboru.
Dobrý den,
pokud máte hmotnost u produktů vyplněnou, automaticky se samozřejmě do kolonky propíše. Pokud by byl nějaký problém, neváhejte nás kontaktovat.