Váš příběh: Hladovejpes.cz přináší kvalitní krmivo pro vaše mazlíčky

Kvě 13, 2021
492 Zobrazeno

Přinášíme vám rozhovor se začínajícím majitelem eshopu Hladovejpes.cz, který se rozhodl navzdory Covidu začít s podnikáním a otevřel si u nás svůj první internetový obchod v životě. Jde o eshop zaměřující se prioritně na kanadská krmiva značky ACANA a ORIJEN. Přečtěte si jeho příběh:

Richarde, Vy jste se po dlouhé době, kdy jste se věnoval obchodování po celém světě, jako obchodní zástupce kanadské společnosti, rozhodl v Českých Budějovicích otevřít novou kamennou prodejnu a zároveň začal provozovat i vlastní eshop. Proč právě teď? A proč i přes složitou „dobu covidovou“?

Samotné otevření prodejny provázelo dilema, zdali celý prostor třeba nepronajmout. S útlumem, který přinesl covid do podnikání, by to mohl být běh na dlouhou trať, a tak jsem se rozhodl zariskovat a jít do vlastního podniku. Doba covidová odhalila posun a možnosti online nákupů a je možné říci, že kdo není dnes ve virtuálním prostoru obchodu se spotřebním zbožím, ten jako by nebyl. Proto bylo následné založení eshopu logickým krokem.

K obchodování v kamenné prodejně se určitě ještě vrátíme v nějakém našem příštím rozhovoru, ale mě nyní zajímá eshop na naší platformě Webareal.cz. Jak jste se popral s administrací, dovolím si říct, jako laik, který používá počítač jen jako běžný uživatel?

Samozřejmě, že první seznámení s online prostředím ve mě vyvolalo paniku. Postupem času ale člověk přijde na to, že je platforma Webarealu vybudována logicky a pokud už má někdo zkušenosti s jinými programy, třeba obchodními či výrobními, začne se poměrně brzy orientovat. Nicméně nebudu zastírat, že jsem využil i pomoc technické podpory, protože jemné nuance a detaily jako laik prostě zvládnout nemohu. Nyní si už sám dokážu obsluhovat změny cen, aktualizaci bannerů, administraci objednávek a podobně.

Rozhodování o založení eshopu mělo určitě nějaký vývoj, ale sortiment jste měl jasný? Představte nám Váši hlavní složku obchodování.

Eshop se úzce zaměřuje na kvalitní kanadské psí a kočičí krmivo značky Acana a Orijen. Dalšími výrobky sloužící jako sekundární prodej jsou pak doplňky pro domácí mazlíčky. Výhodou je veliká znalost výrobků a zároveň i možnost výživového poradenství, na které mám zkušenosti i vzdělání. Zákazníkovi dokážu poradit, rozklíčovat složení současného krmiva a doporučit vhodnou řadu z našich výrobků.

Produkty Vašeho eshopu tedy velmi dobře znáte, měl jste i přístup k materiálům, myslím tím fotografie produktů? Jejich popis Vám je asi blízký, ale přesto, jak dlouho Vám trvala samotná realizace eshopu a jeho spuštění na vlastní doméně www.hladovejpes.cz ?

Myslím, že právě přístup ke zdrojovým materiálům byl velmi důležitý, protože pomocí feedů jsme dostali základní portfolio výrobků se všemi fotografiemi a informacemi. To zkrátilo zadávání, případně fotografování a následné natažení všech informací. I s registraci a dalším čekáním na schválení platební brány a registrace u dopravců bych řekl, že celý proces trval asi 3 týdny, ale určitě by se to dalo zkrátit intenzivnější prací.

Plánujete nějaké akce pro své zákazníky – nebo lépe – pro jejich „páníčky“?

Celý květen se v banneru objevuje promo kód s 5 % slevou a podobné akce se budou určitě opakovat. Registrovaní zákazníci mají slevu samozřejmou.

Jak už jsem napsala, kamenná prodejna už je otevřena mohou Vás tam českobudějovičtí zákazníci najít už nyní a kde vlastně je?

Firma vlastní prostory na sídlišti Máj, v ulici Dr. Bureše 15 hned vedle lékárny a domu praktických lékařů. Prodejna je vlastně vzorkovnou, lze zde pohodlně zaparkovat, posadit se na sofu a nechat si vysvětlit všechny výhody značek Acana a Orijen, zatímco mazlíček dostane nějaký ten pamlsek.

Já o Vás vím, že jste se zabýval obchodováním po celém světě a máte k obchodování výborné jazykové dispozice, plánujete eshop rozšířit i o další jazykové mutace?

Vzhledem k blízkosti hranic by byla německá mutace zajímavou alternativou, kterou bychom mohli v budoucnu prozkoumat. Ze zkušenosti vím, že mnoho českých eshopů působí i v jiných evropských státech, využívají tam místní služby a dopravce a ve finále tak šetří čas a peníze za pohyb balíků po Evropě.

Tak se budu těšit na další spolupráci, jak po stránce pracovní, tak i jako ostatní páníčci hladových psů, po stránce obchodní.

 

 

Může vás zajímat

Vánoce 2022 se blíží a počet nákupů může s nimi
WEBAREAL
0 shares114 views
WEBAREAL
0 shares114 views

Vánoce 2022 se blíží a počet nákupů může s nimi

Bohemiasoft - Lis 28, 2022

Ano, je to tak. Vánoce jsou pomalu za dveřmi a poslední dva roky vzhledem k pandemii Koronaviru se eshopařům daří…

Nová funkce: Blog na úvodní stranu
WEBAREAL
0 shares310 views
WEBAREAL
0 shares310 views

Nová funkce: Blog na úvodní stranu

bohemiasoft - Lis 22, 2022

Přidali jsme novou funkci - zobrazení 4 posledních článků z blogu na úvodní straně vašeho eshopu. Zvýrazníte tak nejdůležitější novinky…

Dokončujeme novou šablonu – Drogerium
WEBAREAL
0 shares356 views
WEBAREAL
0 shares356 views

Dokončujeme novou šablonu – Drogerium

bohemiasoft - Říj 10, 2022

Připravujeme do ostrého provozu novou šablonu, kterou jsme nazvali Drogerium. Grafická podoba této šablony bude tématicky zaměřená na prodej drogérie,…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031