Srovnání platebních bran 2023

Srp 16, 2023
613 Zobrazeno

Výběr platební brány pro váš eshop je důležitý krok, který může ovlivnit vaše obchodní úspěchy. Existuje několik klíčových faktorů, které byste měli zvážit při výběru platební brány:

  1. Dostupnost a pokrytí: Ujistěte se, že platební brána je dostatečně známá u vašich zákazníků, je tím pádem i důvěryhodná pro to, aby jí svěřili své platby. Měla by podporovat různé typy plateb, včetně kreditních karet, plateb převodem, mobilních peněženek apod.
  2. Poplatky a náklady: Srovnávejte poplatky za transakce, mějte na paměti jak pevné poplatky, tak procentuální sazby z transakcí. Některé platební brány také mohou vyžadovat měsíční poplatky za služby.
  3. Integrace a jednoduchost použití: Vyberte platební bránu, která lze snadno integrovat do vašeho eshopu a kterou vaši zákazníci budou moci pohodlně používat.
  4. Podpora měn a jazyků: Pokud plánujete provozovat mezinárodní eshop, ujistěte se, že platební brána podporuje různé měny a jazyky.
  5. Rychlost a spolehlivost: Platební brána by měla být rychlá a spolehlivá, aby minimalizovala zpoždění a narušení pro zákazníky.
  6. Způsoby výplat: Zjistěte, jakým způsobem a jak často vám platební brána vyplácí peníze z transakcí.
  7. Recenze a reference: Zkuste najít recenze a reference od jiných obchodníků, kteří již danou platební bránu používají. To vám může poskytnout lepší představu o jejích výhodách a nevýhodách.
  8. Podpora zákazníků: Dobrá podpora zákazníků je důležitá, pokud budete mít potřebu řešit technické problémy nebo dotazy ohledně platby.
  9. Budoucí rozšiřitelnost: Zvažte, zda platební brána umožňuje budoucí rozšíření funkcí, jako jsou například opakované platby, odběry, platby na splátky apod.
  10. Podpora eshopovou platformou: Zjistěte si, jaké platební brány vaše eshopová platforma podporuje. Bez toho jen velmi obtížně budete platební bránu integrovat do vašeho eshopu.

Výběr nejlepší platební brány závisí na konkrétních potřebách vašeho eshopu a vašich zákazníků. Doporučuji provést důkladný průzkum a porovnání různých možností předtím, než se rozhodnete pro konkrétní platební bránu. My jsme pro vás připravili velký, přehledný souhrn nejznámějších platebních bran působících na českém slovenském trhu. Ve srovnání jsme se zaměřili jsme se na platební brány Comgate, GoPay, ThePay, Barion, Trustpay a PayPal.

Podporované platební metody:

Podpora plateb pomocí platebních karet je prakticky standardní funkcí všech platebních bran. Platby pomocí VISA, Mastercard, Maestro jsou všeobecně podporovány. Je však také velmi vhodné zkontrolovat i podporu pro stále častěji používané rychlé online platby přímo z jednotlivých bankovních účtů. Zkontrolujte si tedy zda platební brána podporuje platby z většiny nejznámějších bankovních ústavů v zemi, na které váš eshop bude cílit.

Ceník poplatků:

Zde je situace o něco složitější. Obvykle neexistuje jeden ceník pro eshopy všech různých velikostí. Obecně tedy platí, že čím více plateb přes platební bránu vaši zákazníci uskuteční, tím menší poplatky budete za jednotlivé transakce platit. U některých bran se vyplatí smlouvat o výši poplatků. Konkurence mezi platebními branami je obrovská…

Platební bránou podporované měny a jazyky:

Plánujete s vaším eshopem mezinárodní expanzi? Pak si důkladně vybírejte mezi podporovanými měnami i jazyky, ve kterých je platební brána dostupná. Pokud brána “hovoří” stejným jazykem jako plátce, pochopitelně to zvyšuje důvěryhodnost platební brány.

Možnosti exportu plateb:

Budete-li mít více plateb, vaše účetní jistě ocení pro spárování plateb export příchozích pohybů ve vaší platební bráně. CSV export je nezbytným minimem a dnes již široce podporovaný bankovní formát ABO jistě potěší.

Berte, prosím, na vědomí, že tyto informace vycházejí z veřejných ceníků a informací na jednotlivých web stránkách poskytovatelů platebních bran v době vydání tohoto článku. A mohou se s časem měnit. Před vaším definitivním rozhodnutím doporučujeme zkontaktovat zvolenou platební bránu pro ujištění se o aktuálnosti informací a podmínek.

 

 

Může vás zajímat

Jak na základy SEO?
WEBAREAL
0 shares103 views
WEBAREAL
0 shares103 views

Jak na základy SEO?

Bohemiasoft - Úno 14, 2024

V digitálním věku, kde je online přítomnost klíčovým prvkem úspěchu pro firmy všech velikostí a odvětví, se SEO stává nezbytností…

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi
WEBAREAL
0 shares482 views
WEBAREAL
0 shares482 views

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi

bohemiasoft - Úno 07, 2024

Doporučujte Webareal a získejte z každého získaného zákazníka až 2610 Kč (107 €) každý rok. Milujete Webareal? Doporučujte ho svým známým…

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”
WEBAREAL
0 shares406 views
WEBAREAL
0 shares406 views

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”

bohemiasoft - Led 29, 2024

Často si píšete o funkci, která by vám umožnila prodávat produkty po násobcích počtů (třeba po baleních, tuctu, po deseti, po…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829