Rozhovor: Dalibor Jaroš (CEO, Collabim) – Na trhu neexistuje konkurent Collabimu

Dub 04, 2023
340 Zobrazeno

Collabim je nejpoužívanější SEO nástroj v Česku. Změří pozice klíčových slov a PPC reklamy a vy tak získáte neustálý přehled o tom, jak si vedete ve vyhledávačích. Zjistíte, jestli dlouhodobě posilujete, nebo stagnujete. Pomocí Collabimu můžete zanalyzovat svůj eshop a objevit tak jeho slabá místa. Chcete přesně vědět, jak si stojí konkurence ve vyhledávačích? Collabim vám tyto informace poskytne – stane se vaším osobním špehem. A je toho mnohem více. 

Collabim můžete mít i vy na svém eshopu od Webarealu! Popovídali jsme si o tomto nástroji s Daliborem Jarošem, CEO Collabimu o tom jak Collabim vznikl a kam se ubírá jeho budoucnost. 

Dalibore, jaké jsou podle vás největší přínosy Collabimu z pohledu majitele internetového obchodu?

Jak já vždy říkám, Collabim potřebujete ze dvou jediných důvodů. Za prvé – buď si SEO chcete dělat sami – a pak potřebujete někoho, kdo vás povede za ruku. Anebo si na to chcete někoho najmout a pak potřebujete mít multimetr – nějaký stroj, nástroj, přístroj, který vám ukáže, jak si vedete a zda-li nakoupená investice směřuje ke zdárnému, či nezdárnému výsledku.

Na trhu existuje více podobných SEO nástrojů. V čem je Collabim lepší proti konkurenci?

Na trhu neexistuje konkurent Collabimu. Collabim je naprosto unikátní v tom, že mimo to, co nabízejí klasické SEO nástroje, nabízí workflow. Nabízí pracovní postup a učí své uživatele dělat SEO, v čemž se v zásadě liší od všech SEO nástrojů na trhu, které já znám.

Jak vlastně Collabim vznikl, co bylo impulsem pro jeho vytvoření? A jak se vám podařilo z něj vybudovat nejpoužívanější SEO nástroj v Česku?

(smích) To vám bohužel nepovím, protože jsem nebyl u jeho vzniku. Já ho pouze vedu a vedu ho od doby 2017, kdy už byl největším a nejpoužívanějším SEO nástrojem v Česku a Slovensku. Od té doby se nám podařilo jenom téměř čtyřikrát zvětšit uživatelskou základnu.

S čím vším eshopaři pomůže a jak složité je jeho používání? Máte nějaký užitečný tip na “skrytou” funkci?

Jeho používání není složité. Problémem je, že většinou nevíte, co v SEO dělat – a když už ano – tak neumíte prioritizovat jednotlivé úkoly. V tom se snažíme vám pomoci v doprovodných školeních a materiálech. A užitečný tip na skrytou funkci? Nevím, jestli je úplně skrytá, ale je poměrně nová – a je to jednoznačně Collabim databáze v rámci průzkumníku klíčových slov, kterou jsme teprve nedávno otevřeli a obsahuje největší sbírku z českých SEO nástrojů hledaných klíčových slovních spojení, která máte okamžitě k dispozici na talíři.

… mají vůbec SEO nástroje s příchodem umělé inteligence budoucnost?

To je zapeklitá otázka. Otázkou je, jestli vůbec v budoucnosti je SEO. A podle toho se bude odvíjet to, co budeme dělat. Ale vždy se budeme snažit být tady pro tu část našich zákazníků, pro které bude dávat smysl starat se o svůj web, neustále ho rozvíjet. Jak svoje podnikání, tak svoji znalost.

A co další novinky, na co se mohou uživatelé Collabimu v budoucnu těšit, co připravujete?

Doufám, že se nám velmi brzy podaří ještě více zpříjemnit a přivést k ní ještě více uživatelů a je to funkce Svatý grál, kterou již léta znáte. Chystáme jeho kompletní předělání. Jo a pak taky možná nový Collabim. Ale o tom zase někdy jindy.

Pokud máte zájem začít používat Collabim, můžete si ho velmi snadno nainstalovat z úvodní stránky administrace vašeho eshopu, kliknutím na tlačítko “Nainstalovat Collabim”. 

 

 

Může vás zajímat

Zvyšte své tržby během vánoční sezóny a to na pár kliknutí: propagace, kterou zvládnete sami!
WEBAREAL
0 shares456 views
WEBAREAL
0 shares456 views

Zvyšte své tržby během vánoční sezóny a to na pár kliknutí: propagace, kterou zvládnete sami!

bohemiasoft - Lis 14, 2023

Zdá se vám, že váš e-shop nemá takové výsledky, jaké si představujete? Nebo chcete růst vašeho e-shopu ještě podpořit? Na…

Jak efektivně spravovat váš reklamní rozpočet?
WEBAREAL
0 shares248 views
WEBAREAL
0 shares248 views

Jak efektivně spravovat váš reklamní rozpočet?

Bohemiasoft - Lis 06, 2023

V nelítostném světě digitálního marketingu je efektivní správa reklamního rozpočtu zásadním prvkem pro úspěch podnikání. Představte si, že váš reklamní…

Rozhovor: Jiří Hocke (mxpro.cz) – jak do 6 měsíců vybudovat úspěšný eshop?
WEBAREAL
0 shares1504 views
WEBAREAL
0 shares1504 views

Rozhovor: Jiří Hocke (mxpro.cz) – jak do 6 měsíců vybudovat úspěšný eshop?

bohemiasoft - Říj 30, 2023

Jirko, řekněte nám něco krátce o vás a vašich počátečních zkušenostech s eshopy... Než jsem začal podnikat, tak jsem se…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031