Rozhovor: Dalibor Jaroš (CEO, Collabim) – Na trhu neexistuje konkurent Collabimu

Dub 04, 2023
546 Zobrazeno

Collabim je nejpoužívanější SEO nástroj v Česku. Změří pozice klíčových slov a PPC reklamy a vy tak získáte neustálý přehled o tom, jak si vedete ve vyhledávačích. Zjistíte, jestli dlouhodobě posilujete, nebo stagnujete. Pomocí Collabimu můžete zanalyzovat svůj eshop a objevit tak jeho slabá místa. Chcete přesně vědět, jak si stojí konkurence ve vyhledávačích? Collabim vám tyto informace poskytne – stane se vaším osobním špehem. A je toho mnohem více. 

Collabim můžete mít i vy na svém eshopu od Webarealu! Popovídali jsme si o tomto nástroji s Daliborem Jarošem, CEO Collabimu o tom jak Collabim vznikl a kam se ubírá jeho budoucnost. 

Dalibore, jaké jsou podle vás největší přínosy Collabimu z pohledu majitele internetového obchodu?

Jak já vždy říkám, Collabim potřebujete ze dvou jediných důvodů. Za prvé – buď si SEO chcete dělat sami – a pak potřebujete někoho, kdo vás povede za ruku. Anebo si na to chcete někoho najmout a pak potřebujete mít multimetr – nějaký stroj, nástroj, přístroj, který vám ukáže, jak si vedete a zda-li nakoupená investice směřuje ke zdárnému, či nezdárnému výsledku.

Na trhu existuje více podobných SEO nástrojů. V čem je Collabim lepší proti konkurenci?

Na trhu neexistuje konkurent Collabimu. Collabim je naprosto unikátní v tom, že mimo to, co nabízejí klasické SEO nástroje, nabízí workflow. Nabízí pracovní postup a učí své uživatele dělat SEO, v čemž se v zásadě liší od všech SEO nástrojů na trhu, které já znám.

Jak vlastně Collabim vznikl, co bylo impulsem pro jeho vytvoření? A jak se vám podařilo z něj vybudovat nejpoužívanější SEO nástroj v Česku?

(smích) To vám bohužel nepovím, protože jsem nebyl u jeho vzniku. Já ho pouze vedu a vedu ho od doby 2017, kdy už byl největším a nejpoužívanějším SEO nástrojem v Česku a Slovensku. Od té doby se nám podařilo jenom téměř čtyřikrát zvětšit uživatelskou základnu.

S čím vším eshopaři pomůže a jak složité je jeho používání? Máte nějaký užitečný tip na “skrytou” funkci?

Jeho používání není složité. Problémem je, že většinou nevíte, co v SEO dělat – a když už ano – tak neumíte prioritizovat jednotlivé úkoly. V tom se snažíme vám pomoci v doprovodných školeních a materiálech. A užitečný tip na skrytou funkci? Nevím, jestli je úplně skrytá, ale je poměrně nová – a je to jednoznačně Collabim databáze v rámci průzkumníku klíčových slov, kterou jsme teprve nedávno otevřeli a obsahuje největší sbírku z českých SEO nástrojů hledaných klíčových slovních spojení, která máte okamžitě k dispozici na talíři.

… mají vůbec SEO nástroje s příchodem umělé inteligence budoucnost?

To je zapeklitá otázka. Otázkou je, jestli vůbec v budoucnosti je SEO. A podle toho se bude odvíjet to, co budeme dělat. Ale vždy se budeme snažit být tady pro tu část našich zákazníků, pro které bude dávat smysl starat se o svůj web, neustále ho rozvíjet. Jak svoje podnikání, tak svoji znalost.

A co další novinky, na co se mohou uživatelé Collabimu v budoucnu těšit, co připravujete?

Doufám, že se nám velmi brzy podaří ještě více zpříjemnit a přivést k ní ještě více uživatelů a je to funkce Svatý grál, kterou již léta znáte. Chystáme jeho kompletní předělání. Jo a pak taky možná nový Collabim. Ale o tom zase někdy jindy.

[su_note note_color=“#e1e1bb“ radius=“10″]Pokud máte zájem začít používat Collabim, můžete si ho velmi snadno nainstalovat z úvodní stránky administrace vašeho eshopu, kliknutím na tlačítko „Nainstalovat Collabim“. [/su_note]

 

 

Může vás zajímat

Rozšíření XML feedů o libovolné informace – není problém
WEBAREAL
0 shares299 views
WEBAREAL
0 shares299 views

Rozšíření XML feedů o libovolné informace – není problém

bohemiasoft - Kvě 06, 2024

Jedna z cest, jak účinně propagovat svůj eshop, je vystavit své produkty na zbožových porovnávačích. K tomu potřebujete vygenerovat tak…

Přijďte za námi na RESHOPER
WEBAREAL
0 shares147 views
WEBAREAL
0 shares147 views

Přijďte za námi na RESHOPER

bohemiasoft - Kvě 03, 2024

I letos se bude Webareal účastnit jednoho z největších e-commerce veletrhů a konferencí - Reshoper, který se koná 15. května 2024…

Dopřejte zákazníkům větší komfort při nakupování: Dobírka nebo platba kartou už nestačí
WEBAREAL
0 shares390 views
WEBAREAL
0 shares390 views

Dopřejte zákazníkům větší komfort při nakupování: Dobírka nebo platba kartou už nestačí

bohemiasoft - Dub 15, 2024

Nakoupí častěji, utratí více. Přesně tak působí na zákazníky moderní platební metody od Skip Pay. Odložená platba likviduje nejistotu spojenou…

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031