Během dnešního dopoledne jsme přidali následující možnosti již ve finální podobě:

– “Balík do ruky” a “Balík na poštu”.
Aktivace je možná v klasické sekci “e-shop” -> “poštovné” -> “způsob dopravy”.

Limity pro různé částky nebo hmotnosti je nová možné nastavit přímo v nastavení způsobů “Balík do ruky” a “Balík na postu” přes odkaz “Přidat limit”. Počet limitů zde není omezen.

V případě možnosti “Balík do ruky” a vlastních možností dopravy, jsme lehce upravili formulář pro vyplnění údajů. Dodací adresa je nyní viditelná a povinná (jako tomu bylo). Fakturační adresa je ale skrytá a formulář se zobrazí až po jeho aktivaci, pokud chce zákazník uvést jinou adresu, než dodací. Na žádost některých uživatelů jsme tuto možnost nastavili volitelnou. Skrývání nepovinných fakturačních údajů je možné provést v nabídce “e-shop” -> “nastavení eshopu” -> “zpracování objednávky” -> “Skrýt fakturační adresu”.

U možnosti “Balík na postu” je provedení odlišné. Po výběru této možnosti a prokliku na další stránku se zobrazí okénko pro zadání PSČ nebo okresu – pozadí stránky pro přehlednější zobrazení boxu ztmavne. Po zadání prvních dvou písmen adresy pošty nebo PSČ se zobrazí odpovídající seznam.
Pokud tuto nabídku zákazník bez vyplnění zavře, bude vrácen na předešlou stránku pro opětovný výběr dopravy a platby.
Po správném zadání adresy pošty bude dodací adresa automaticky vyplněna adresou pošty, kam se má zásilka dodat. Děle zde budou zobrazeny nepovinné kolonky pro jméno a firmu příjemce. Přednastavené údaje jsou uzamčené a lze je přepsat pouze opětovným výběrem posty (u zobrazené dopravy je možné poštu přes odkaz “změnit” upravit).
Formulář pro fakturační adresu je nyní otevřený a údaje v něm jsou povinné.

– V košíku jsme dále přidali velké informativní upozornění nad boxy s údaji v případě, že zákazník nevyplní všechny povinné kolonky pro odeslání objednávky. Menší upozornění u jednotlivých boxů zůstávají tak, jak tomu bylo doposud.

– Dodatečně jsme nasadili úpravu, která systému umožňuje automaticky generovat pokročilé nastavení u produktů, kategorií eshopu a textového menu.Systém tyto informace automaticky doplní v případě, že nejsou zadané pro odstranění duplicit.
Údaje se do pokročilého nastavení nyní generují následovně:

Produkt
Title: Pokud není zadán, systém jej vyplní automaticky názvem produktu.
Description: Pokud není zadán, systém jej vyplní automaticky textem ve specifikaci produktu. Pokud není vyplněna specifikace, použije název produktu.
Keywords: Pokud nejsou vypsána, systém použije název produktu, ze kterého klíčová slova vytvoří. Pokud bude název obsahovat velká písmena, budou zmenšena. Jednotlivá slova budou oddělena čárkou.

Článkové menu
Title: Pokud není zadán, systém jej vyplní automaticky názvem menu.
Description: Pokud není zadán, systém jej vyplní automaticky názvem menu.
Keywords: Pokud nejsou vypsána, systém použije název menu, ze kterého klíčová slova vytvoří. Pokud bude název obsahovat velká písmena, budou zmenšena. Jednotlivá slova budou oddělena čárkou.

Kategorie produktu
Title: Pokud není zadán, systém jej vyplní automaticky názvem kategorie.
Description: Pokud není zadán, systém jej vyplní automaticky textem z prvního nebo druhého editoru v nastavení kategorie. V případě, že zde text chybí, použije systém název kategorie.
Keywords: Pokud nejsou vypsána, systém použije název kategorie, ze kterého klíčová slova vytvoří. Pokud bude název obsahovat velká písmena, budou zmenšena. Jednotlivá slova budou oddělena čárkou.

 


TrustPay

– Nově přidaný platební systém pro slovenské e-shopy.
– Lze nastavit v sekci “eshop” -> “poštovné” -> “způsob platby”, kde je možné zadat údaje pro aktivaci: AID a Secret key. Tyto údaje získáte po registraci viz formulář u této možnosti platby.
– Vytvoření účtu – zdarma
– Poplatek za vedení účtu – 1EUR / měsíc
– Poplatek za přijatou platbu – 1,23% z přijaté částky + 0,20 EUR
– Pokud registraci provedete do 16.5.2012, získáte slevu 23% na tento poplatek. Poplatek tedy bude 0,99% z přijaté částky +0,20 EUR
– Podle obchodních podmínek TrustPay je nezbytné při používání této platební možnosti na stránkách zobrazovat logo TrustPay. Nastavení zobrazení lze provést pomocí přednastavených možností nebo individuálně.


Dodatečné menší úpravy a opravy systému:

– Chybné zobrazení roletky změny stavu – problém byl především v prohlížeči Internet Explorer v8
– Chybné uložení meta značky pro ověření webu přes administraci
– Do sekce “produkty” a “objednávky” byla přidána ikonka (v pravém horním rohu) pro “fullscreen” mode. Ten umožní zobrazit obě sekce přes celou plochu administrace.
– V případě zadávání počtu kusů daného produktu v desetinných místech je nyní možné použit jak čárku tak i tečku.

Úpravy nového způsobu fakturace

– U vygenerovaných proforma-faktur lze přes odkaz “upravit” editovat fakturační údaje přímo v administraci webu.
– U vystavených proforma-faktur pro zahraniční zákazníky lze dodatečně zvolit, zdali bude doklad uplatněn do nákladů (bude vystaven bez DPH) nebo nebude (bude vystaven s DPH).
– V prvotním emailu s výzvou k platbě je nyní i odkaz na platbu kartou a Paypalem.

Může vás zajímat

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat
WEBAREAL
0 shares22 views
WEBAREAL
0 shares22 views

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat

bohemiasoft - Zář 21, 2023

Když se dělá e-mailing správně, může přinést skvělé výsledky. Úspěchu ale často brání zbytečné chyby. Ty si v tomto článku…

Varování před phisingem
WEBAREAL
0 shares79 views
WEBAREAL
0 shares79 views

Varování před phisingem

bohemiasoft - Zář 19, 2023

Upozorňujeme naše zákazníky na podvodné emaily, které se snaží vylákat čísla bankovních karet pomocí fiktivních zpráv o blízké expiraci domény.…

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade
WEBAREAL
0 shares182 views
WEBAREAL
0 shares182 views

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade

bohemiasoft - Srp 28, 2023

Přemýšleli jste o zařazení sortimetnu svého Webareal eshopu na Alzu nebo už jste tuto expanzi dokonce udělali? Pak zpozorněte -…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930