Služba je určená pro zákazníky, kteří využívají premium balíček služeb. Využijte generování produktů do PDF pro své obchodní zástupce nebo v případě, že jste velkoobchod pro své maloobchodní odběratele!

Co je to PDF katalog a k čemu slouží?

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně.

Tak je to i v případě našeho katalogu. Na rozdíl od klasického CSV souboru s výpisem produktů je tedy nyní možné vygenerovat si výpis produktů do PDF souboru, který již obsahuje zvolená data produktů, obrázky produktů, vámi vloženou hlavičku či patičku nebo případně pozadí, které si sami nahrajete.

Takto vygenerovaný katalog lze následně použít jako portfolio vaší nabídky pro obchodního zástupce, který vaše produkty nabízí. V nastavení pak lze použít nabídku pro změnu ceny, takže produkty můžete vygenerovat například s o 40% menšími cenami, než jsou uvedené na vašem eshopu a katalog tak zaslat jako nabídku produktů vašemu maloobchodnímu odberateli.

Co a jak pro generování nastavit?

Nabídka pro nastavení dat, která se budou do katalogu generovat, lze dohledat v administraci, pokud využíváte přemium balíček služeb, v sekci E-shop -> Export -> Export produktů do PDF.
Zde je pak možné nastavenit informace od textu popisu ceny (například „naše cena“), přes barevnost nebo obrázky hlavičky či pozadí, až po úpravu ceny, kterou lze před vygenerováním souboru přecenit (procentuálně nebo pevnou částkou).

V nastavení PDF katalogu lze taktéž využít možnost přiřazení QR kódu, který umí systém vygenerovat. Pomocí něho se následně můžete vy nebo potencionální zákazník ihned dostat na váš web do detailu konkrétního produktu, jehož QR kód jste načetli.

Produkty je taktéž možné řadit pro jejich zobrazení ve vygenerovaném PDF a to podle klasických možnoští řazení pro zobrazení na webových stránkách (číslo produktu, datum vložení, názvu a ceny).

Nabídka pro nastavení možnožností generování taktéž umožňuje definovat, jaké obrázky se mají do PDF generovat. Zde lze volit malé máhledové nebo velké detailní produkty.
UPOZORNĚNÍ: Pokud zvolíte generování velkých detailních produktů, je možné, že z důvodu velkého množství dat bude možné do PDF vygenerovat méně jak 500 produktů.

Jak data generovat?

Chci vygenerovat jen konkrétní sekci nebo mnou zvolené produkty

– Prvotně je třeba ujasnit si, jaká data chcete generovat viz sekce E-shop -> Export -> Export produktů do PDF
– Po nastavení přejdeme do sekce E-shop -> Produkty, kde pomocí filtru zvolíme konkrétní kategorii nebo segment produktů
– Pomocí check-boxu pro volbu produktů pak zaklikáme ty, které chceme generovat
– Přes nabídku pro hromadné úpravy následně zvolíme možnost vygenerování PDF katalogu
– Po prokliku a chvilce načítání systém vygeneruje odkaz na PDF soubor, kde budou obsaženy zvolené produkty

UPOZORNĚNÍ: Pokud má váš eshop více produktů a ty jsou v administraci stránkovány, je možné do jednoho PDF vložit jen produkty z jedné konkrétní strany. Nelze tedy zvolit 10 produktů z jedné strany, 30 produktů z třetí strany a ty pak společně vygenerovat. Pro každou strany je tedy nutné vygenerovat samostatné PDF, které může obsahovat až 400 produktů (maximální limit pro nastavení stránkování produktů v administraci).

Chci generovat nejlevnější, nejdražší produkty nebo sortiment podle data vložení či abecedně

– Takovéto generování lze provést v sekci E-shop -> Export -> Export produktů do PDF
– Zde si skrze nabídku Způsob řažení produktů zvolíte, jak chcete produkty řadit a tím i tedy pravidlo, jak budou do PDF generovány
– Samotné generování následně provedete skrze tlačitko pro generování produktů ve spodní části této nabídky

UPOZORNĚNÍ: Z důvodu zátěže na server lze tímto způsobem vygenerovat PDF soubor, který obsahuje maximálně 500 produktů. Vetší množství vygenerovat nelze.

Může vás zajímat

PPL servis – 20.4.2024
WEBAREAL
0 shares19 views
WEBAREAL
0 shares19 views

PPL servis – 20.4.2024

bohemiasoft - Dub 12, 2024

UPOZORNĚNÍ: dopravce PPL bude v sobotu 20.4.2024 provádět údržku systém. V čase od 5:00 do 15:00 hodin dojde k pravidelné údržbě systémů…

ZALOŽTE SI VLASTNÍ ESHOP – NYNÍ S 20% SLEVOU
WEBAREAL
0 shares58 views
WEBAREAL
0 shares58 views

ZALOŽTE SI VLASTNÍ ESHOP – NYNÍ S 20% SLEVOU

bohemiasoft - Dub 11, 2024

Uvažujete o založení svého prvního eshopu? Snad vám v rozhodování malinko pomůžeme. Nabízíme vám totiž 20% slevu na roční provoz…

Overenyweb.cz – Nástroj zvyšující radikálně konverze
WEBAREAL
0 shares183 views
WEBAREAL
0 shares183 views

Overenyweb.cz – Nástroj zvyšující radikálně konverze

bohemiasoft - Dub 09, 2024

Jak zvýšit konverzní poměr e-shopu? To je snad nejčastější otázka každého e-shopaře nejen na platformě Webareal. Ve světě marketingu najdete…

4 Responses

 1. Dobry den,
  koli tejto funkcii som si aktivoval premium ucet a som velmi sklamany. Funkcia ma daleko od dokonalosti… 🙁 Nebudem to ani rozoberat. Skoda len tych penazi za prechod na premium ucet a teraz to vratit spät a zas za to zaplatit. Uvital by som moznost najprv si funkciu vyskusat a potom za to platit 🙁
  Julo

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   je nám velice líto, že jste nebyl s prémiovými službami spokojený.
   Pokusíme se zamyslet, jestli by technicky nebylo možné řešit vyzkoušení funkcí ještě před tím, než do prémium provozu přejdete. Chápeme, že je těžké odhadovat, jestli dané funkce zrovna Vám budou vyhovovat a jestli splňují Vaše požadavky.
   David

   Odpovědět
 2. Dobry den,

  je tato funkcia funkcna aj v novej administracii? Ak ano je potrebne si nieco aktivovat? Pri funkciach premium som tam tuto sluzbu nenasiel.

  Dakujem,
  Julo

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   ano, tato funkce je u všech prémiových účtů v sekci E-shop -> Export -> Export produktů do PDF.
   David

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930