Nastavení vlastních barev menu
udělejte si den barevnější

Říj 06, 2016
2848 Zobrazeno
4 Comments

Od dnešního dne máte možnost si v administraci nastavit vlastní barvu menu u responzivních šablon. Nyní si můžete s barvami opravdu vyhrát. Nastavte si barvu Nadpisu menu, Hlavního menu, Podmenu nebo Oddělovače. Podívejme se, jak vše funguje.

Stačí v administraci najet do šedé sekce Nastavení, políčko Design webu, záložka Nastavení.

webarealcz_novinky1

Jako první narazíte na roletku s názvem Vybrat barevnou variantu. Můžete si zvolit jednu z námi přednastavených variant nebo možnost Výchozí (veškeré barvy se změní na bílou a můžete si vše od začátku nastavit). Vyberme z roletky např. možnost Šedá.

2

Úplně dole se můžete podívat na náhled, jak bude menu vypadat. Pokud se tedy spokojíte s jednou z přednastavených možností (Šedé, Červené, Modré nebo Zelené menu), tak stačí vše dole uložit a už se jen kochat na vašem eshopu.

webareal_barevne_menu3

Pokud byste si z roletky zvolili modrou variantu, tak by menu vypadalo následovně.

webareal_barevne_menu4

Možná si nyní říkáte, proč je v náhledu menu dvakrát. Je to proto, že pravé menu zobrazuje Barvu po rozkliknutí. To znamená, že si můžete zvolit barvu, na kterou se má políčko změnit, když na políčko návštěvník eshopu najede myší a tato barva zůstane zobrazena i ve chvíli, kdy někdo na políčko klikne – tedy po rozkliknutí (stejně jako zelená barva na následujícím obrázku).

webarealcz_novinky9

Pokud v nějaké přednastavené barevné variantě začnete jakoukoli barvu měnit, tak se v roletce změní barevná varianta na Vlastní a úplně dole uvidíte opět náhled.

webareal_novinky_5

Zkusme si změnit barvu nadpisu menu na světle zelenou a podívat se na náhled, jak bude barva vypadat. V obrázku níže vybíráme barvu z Palety barev. Pokud byste ale již měli svůj vlastní kód barvy např. #FFFF00, tak ho můžete do kolonky pro zadání barvy rovnou vložit a nemusíte využívat Paletu barev.

webareal_novinky6

Ještě si změňme barvu pozadí nadpisu menu na černou.

webarealcz_novinky7

Stejným způsobem můžete nastavit i další položky menu jako Hlavní menu, Podmenu nebo Oddělovač. Pokud se vám nastavení veškerých barev líbí, tak pak už jen stačí kliknout úplně dole na políčko Uložit změny. Uložené menu můžete pochopitelně kdykoli opět změnit.

Kdykoli se také můžete vrátit v roletce do stavu Výchozí a všechny barvy budou automaticky nastaveny na bílou a začít si vše od začátku přebarvovat podle vlastních představ. Pokud byste nastavili možnost na Výchozí a vše uložili (bez změny jakékoli barvy), tak se barva menu na veřejné části eshopu (kterou vidí návštěvník vašeho eshopu) vrátí do původního nastavení, které je dáno šablonou, kterou jste si zvolili. Neznamená to, že by barva menu byla kompletně bílá.

webareal_novinky8

 

reg_button_cz (2) reg_button_sk (1) reg_button_cz (2)

Webareal.cz – vytvořte si sami svůj E-SHOP a začněte vydělávat
Webareal.sk – vytvorte si sami svoj E-SHOP a začnite zarábať
Zombeek.cz – vytvořte si sami WEB. Zdarma.
Provizní program – propagujte Webareal a získejte z každého nového eshopu PROVIZI 696 Kč / 27,84 € ročně
Facebook Webareal – sledujte co se u nás děje
Facebook Zombeek – sledujte co se u nás děje
Webareal YouTube – návody, výukové seriály
Zombeek YouTube – video návody

Může vás zajímat

Google Consent Mode v2
WEBAREAL
0 shares77 views
WEBAREAL
0 shares77 views

Google Consent Mode v2

bohemiasoft - Úno 28, 2024

Možná už jste slyšeli o rozšíření souhlasů ohledně ukládání cookie pro služby Google (Google Consent Mode v2). V tomto článku…

Jak na základy SEO?
WEBAREAL
0 shares206 views
WEBAREAL
0 shares206 views

Jak na základy SEO?

Bohemiasoft - Úno 14, 2024

V digitálním věku, kde je online přítomnost klíčovým prvkem úspěchu pro firmy všech velikostí a odvětví, se SEO stává nezbytností…

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi
WEBAREAL
0 shares575 views
WEBAREAL
0 shares575 views

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi

bohemiasoft - Úno 07, 2024

Doporučujte Webareal a získejte z každého získaného zákazníka až 2610 Kč (107 €) každý rok. Milujete Webareal? Doporučujte ho svým známým…

4 Responses

 1. Dobrý den,
  v arministraci eshopu u „nastavení/design webu/nastavení“ se mi novinka neobjeví. Je na výběr pouze „Favicon“ a uložit změny, nic více, žádná další editace barev.

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   tato úprava je dostupná pouze pro systém WEBAREAL. Váš eshop profigastroservis.cz je v systému eshop-rychle. Oba systémy jsou odděleny a nemají spolu od 1.7.2016 nic společného. Pokud byste chtěl využít tuto funkci (a další připravované funkce) musel byste svůj eshop přesunout na systém Webareal.cz.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Březen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031