Jak na nový blog na vašem eshopu

Říj 31, 2016
5227 Zobrazeno
8 Comments
V současné době je blog nepostradatelnou součástí každého eshopu. Nyní je součástí i nové administrace a můžete ho na vašem eshopu využívat. Pojďme se společně podívat, jaké možné nastavení skrývá a co všechno se s ním dá dělat.

Upozornění pro vlastníky unikátních šablon. Pokud by si chtěl někdo zaktivnit blog na eshopu s unikátní šablonou, tak nám prosím napište a doděláme vám styly pro blog vhodné přímo k designu vaší šablony (stačí poslat autorizovaný dotaz nebo napsat na webdesign@bohemiasoft.com). Vše zdarma upravíme a následně si můžete blog zaktivovat.
Teď už ale k novému blogu. V nové administraci blog najdete v sekci Aplikace, kde kliknete na sekci Blog. Následně uvidíte tři možnosti – Články, Rubriky a Nastavení.
webareal_blog1
Nejdříve zamíříme do sekce Nastavení. Hned nahoře uvidíte možnost Zobrazovat blog na veřejné části. Tím zviditelníte blog všem návštěvníkům na vašem eshopu.
1-blog_webareal
Po zaktivnění této funkce se na eshopu objeví v článkovém menu možnost BLOG.
blog-2
Dále si můžete nastavit Počet článků na řádek – vybrat si můžete z jednoho, dvou nebo tří článků, které budou umístěné na jeden řádek.
blog-3
Pokud si zvolíte jeden článek na řádek, tak bude podoba blogu následující.
screen-shot-10-25-16-at-12-34-pm
Takto budou vypadat dva články na jednom řádku – větší fotky  a větší boxy pro články.
screen-shot-10-25-16-at-12-34-pm-001
Pokud zvolíte tři články na řádek, tak budou tři články vyrovnané vedle sebe s menšími obrázky a boxíky.
screen-shot-10-25-16-at-12-36-pm-002
Dále si můžete nastavit, kde se má menu blogu zobrazovat. Ve výchozím nastavení se zobrazuje vlevo, ale můžete si ho nechat zobrazit i vpravo, pokud budete chtít.
blog-4
Zobrazené menu vlevo a vpravo můžeme vidět na dvou následujících obrázcích.
blog-4
blog-5
Dále si můžeme změnit název „Blog“ a „Rubriky“ na eshopu
blog-6
Podívejme se ještě, kde se oba dva tyto názvy zobrazují na veřejné části eshopu.
 blog-7
Další možností je Zobrazit odkaz na eshop. Pokud vás zákazník objeví přes nějaký váš článek, tak je dobré mu dát vědět, že daná stránka je součástí eshopu a návštěvník může na eshop přejít jedním kliknutím. Také se dá využít jako rychlá možnost pro návrat do eshopu, pokud návštěvník přišel na blog z eshopu.
blog-9
Tato možnost aktivuje políčko s nápisem E-shop, na který když návštěvník blogu klikne, tak se dostane na eshop s produkty.
blog-10
Rubriky
Rubriky tvoří strukturu blogu, která se zobrazuje v menu blogu. Stačí si zvolit vlevo v menu možnost Rubriky a vpravo kliknout na políčko Přidat rubriku.
blog-11
Otevře se nabídka, kde si zvolíme Název rubriky a můžeme zvolit i Rodičovskou kategorii. Rodičovská kategorie znamená, že můžeme novou rubriku nastavit jako podrubriku nějaké hlavní rubriky. Také můžeme zvolit Pořadí zobrazení.
screen-shot-10-25-16-at-02-08-pm
Pokud bychom jako Rodičovskou kategorii zvolili Webareal Academy, tak se nám v přehledu tato rubrika ukáže jako zařazená právě pod Webareal Academy a na eshopu v menu stejně tak.
 blog-12
Články
Poslední sekcí jsou Články. Zde budete vytvářet články a zařazovat je do příslušných rubrik. Stačí v sekci Články kliknout vpravo na políčko Přidat článek.
blog-123
Tím se dostanete do nabídky, kde zvolíme nejdříve Název a následně Perex článku.
blog-14
Pokud by vás zajímalo, co je to Perex, tak to je úvod článku, který se zobrazí v základním přehledu článků (v boxech), ale již se nezobrazuje po rozkliknutí konkrétního článku v jeho textu.
 blog-15
Dále si v administraci u článku stačí zvolit náhledový obrázek a zařadit článek do rubriky.
blog-16
Věříme, že se vám bude nový blog líbit. Postupně budeme funkcionalitu blogu rozšiřovat o další prvky, namátkou připravujeme štítky článků, zobrazení nejčtenějších článků, statistiku návštěvnosti jednotlivých článků, připojení sdílení pro sociální sítě…
reg_button_cz (2) reg_button_sk (1) reg_button_cz (2)

Webareal.cz – vytvořte si sami svůj E-SHOP a začněte vydělávat
Webareal.sk – vytvorte si sami svoj E-SHOP a začnite zarábať
Zombeek.cz – vytvořte si sami WEB. Zdarma.
Provizní program – propagujte Webareal a získejte z každého nového eshopu PROVIZI 696 Kč / 27,84 € ročně
Facebook Webareal – sledujte co se u nás děje
Facebook Zombeek – sledujte co se u nás děje
Webareal YouTube – návody, výukové seriály
Zombeek YouTube – video návody

 

Může vás zajímat

Rozšíření XML feedů o libovolné informace – není problém
WEBAREAL
0 shares299 views
WEBAREAL
0 shares299 views

Rozšíření XML feedů o libovolné informace – není problém

bohemiasoft - Kvě 06, 2024

Jedna z cest, jak účinně propagovat svůj eshop, je vystavit své produkty na zbožových porovnávačích. K tomu potřebujete vygenerovat tak…

Přijďte za námi na RESHOPER
WEBAREAL
0 shares147 views
WEBAREAL
0 shares147 views

Přijďte za námi na RESHOPER

bohemiasoft - Kvě 03, 2024

I letos se bude Webareal účastnit jednoho z největších e-commerce veletrhů a konferencí - Reshoper, který se koná 15. května 2024…

Dopřejte zákazníkům větší komfort při nakupování: Dobírka nebo platba kartou už nestačí
WEBAREAL
0 shares390 views
WEBAREAL
0 shares390 views

Dopřejte zákazníkům větší komfort při nakupování: Dobírka nebo platba kartou už nestačí

bohemiasoft - Dub 15, 2024

Nakoupí častěji, utratí více. Přesně tak působí na zákazníky moderní platební metody od Skip Pay. Odložená platba likviduje nejistotu spojenou…

8 Responses

 1. Dobrý den,
  již 3.11. jsem si začala dělat blog, kde jsem založila rubriky a jeden článek. Dnes jsem chtěla na blogu pracovat a zjistila jsem, že stránka články v administraci neexistuje. Přesto se první článek na blogu zobrazuje, ale nikde není k editaci v adminu. Zůstaly jen rubriky, kam lze přidat jen další rubriku.
  Prosila bych opravit blog na mém eshopu https://www.kouzelny-suplik.cz/.
  Děkuji

  Odpovědět
 2. Dobrý den jeste jednou 🙂
  další zjisteni:
  – v hlavním přehledu Blogu se po seznamu článků zobrazuje všechny kategorie eshopu. Jde to vypnout, aby se ukazovaly opravdu JEN články?

  – tlačítko odkazující na eshop je sice pěkný nápad, ale nefunguje bo se ukazuje uplne na konci všech clánků. To přece nedává smysl. Navíc se jedná o obyčejný textový link a není to to pěkně vypadající tlačítko co máte v manuálu.
  Dekuji

  Odpovědět
  • Vyčkejte, prosím, s laděním blogu na vašem eshopu až vyladíme i vaši šablonu. Prozatím je vše funkční pouze pro responzivní šablony. Děkujeme.

   Odpovědět
 3. Dobrý den,
  byla jsem ta, která Vám psala před x mesici o možnost mít v eshopu blog. Zajasala jsem tedy, ze uz je to hotove, ale abych rekla pravdu, jsem zklamana. Na čem by chtělo pořádně zapracovat (a překvapuje mě, že to není hotové před vypuštěním do „blogerského“ světa):
  1) při psaní článku není možnost měnit font ani jeho barvu.
  2) přestože zvolím zarovnání na střed, článek se zobrazuje nalepen uplne vlevo a FAKT to vypadá děsně.
  3) mezi jednotlivými články není žádná mezera. Nápis druhého článku je hned pod odkazem „celý článek“ vztahujícího se k prvnímu článku.
  4) ať už nastavim počet oken na řádek jeden nebo dva nebo tři, nezobrazují se pak v reálu žádné boxy jako ve Vašem manuálu.

  Možná něco dělám nesprávně. Pokud ano, beru celý koment zpět a omlouvám se :). Snažila jsem se postupovat podle manuálu, který mi přijde srozumitelný :). Doufám, že je to jen v rámci ladící beta verze a vše pak bude šlapat skvěle. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Jak píšeme v článku „Zatím je možné blog využívat pouze v responzivních šablonách. Postupně blog zpřístupníme i eshopům s neresponzivními šablonami.“
   Vy bohužel u svého eshopu kreslenepohledy.cz využíváte neresponzivní šablonu. Proto, prosím, vyčkejte ještě několik dnů. Vyladíme blog i pro vaši šablonu. Pak budou všechny vaše připomínky zapracovány a blog bude vypadat stejně hezky jako na responzivních šablonách.

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031