Google Analytics 4 – shrnutí a co musíte vědět

Čvn 06, 2023
438 Zobrazeno

Google 1. července 2023 ukončuje provoz Universal Analytics (Google Analytics 3). Většina eshopů tuto skvělou a bezplatnou verzi statistik přístupů používá pro měření návštěvnosti. Google po tomto datumu přichází s novou verzí – Google Analytics 4. Co byste měli před touto změnou vědět a co udělat?

Google Analytics 4 mají nový datový model založený na eventech. Původní Universal Analytics obsahovali například několik základních relací (sessions), zobrazení stránek (page views) atd. Nové Google Analytivs 4 využívají pro každou interakci návštěvníka stránek událost/event. A následně pomocí těchto eventů zpracovávají všechny metriky.  

Trochu teorie o Google Analytics 4

  • nahrazují starší verzi Universal Analytics (Google Analytics 3)
  • k ukončení Universal Analytics dojde 1. července 2023
  • GA4 pracují na zcela odlišném datové modelu
  • GA4 využívají pro své měření eventy
  • dojde ke zpřesnění měření například v mobilních aplikacích, kde GA3 nepracují přesně

Jak napojit nové GA4 do vašeho eshopu na Webarealu

Nejprve musíte pochopitelně na GA4 přejít nebo je získat. Nejlepší návod asi neleznete přímo v nápovědě Google Analytics. Následně máte 2 možnosti, jak GA4 propojit s vaším eshopem.

Buďto jednoduše vložíte nový “Kód GA” v sekci Eshop/Webová analytika/Google měřící kódy do odpovídajícího políčka u implementace Google Analytics a tím se začnou odesílat základní statistiky návštěv do nové verze 4. Nebo využijete námi doporučovanou implementaci přes Google Tag manager, a to hned ze dvou důvodů:

  • GA4 nabízí výrazně více variability v nastavení měření. Díky tomu mohou uživatelé služeb GA4 mít odlišná nastavení a případně i rozdílný postup při založení nebo migraci účtu z GA3. Nemusí tak vždy docházet ke správnému propisování dat základních nebo pokročilých stastitik (událostí). To je první důvod, proč doporučujeme využít implementaci pomocí Google Tag Manageru.
  • Vedle jistoty správného měření GA4 vč. pokročilých staistik pak získáte i možnost libovolně si rozšířit eshop o měření dalších jiných služeb a nebudete tak závislý jen na možnostech již implementovaných služeb v administraci Webareal eshopu.

Celou implementaci, krok za krokem naleznete na našem helpdesku. A následně je ještě nutné ještě  vložit eventy do Google Tag Manageru.

 

 

 

Může vás zajímat

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat
WEBAREAL
0 shares23 views
WEBAREAL
0 shares23 views

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat

bohemiasoft - Zář 21, 2023

Když se dělá e-mailing správně, může přinést skvělé výsledky. Úspěchu ale často brání zbytečné chyby. Ty si v tomto článku…

Varování před phisingem
WEBAREAL
0 shares80 views
WEBAREAL
0 shares80 views

Varování před phisingem

bohemiasoft - Zář 19, 2023

Upozorňujeme naše zákazníky na podvodné emaily, které se snaží vylákat čísla bankovních karet pomocí fiktivních zpráv o blízké expiraci domény.…

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade
WEBAREAL
0 shares183 views
WEBAREAL
0 shares183 views

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade

bohemiasoft - Srp 28, 2023

Přemýšleli jste o zařazení sortimetnu svého Webareal eshopu na Alzu nebo už jste tuto expanzi dokonce udělali? Pak zpozorněte -…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930