Doprava Geis Parcel a Geis Cargo

Kvě 11, 2015
4632 Zobrazeno

Do systému byla přidána nová přepravní metoda Geis Parcel a Geis Cargo. Jak službu využívat? Jak ji nastavit v administraci? Jak zásilky odesílat? Vše se dozvíte v článku.

Informace o Geis Group

Skupina Geis v České republice je součástí celosvětové logistické skupiny Geis Group se sídlem v německém Bad Neustadtu. Na českém trhu působí od roku 1991 a patří zde mezi přední poskytovatele komplexních přepravních a logistických služeb – od vnitrostátní a mezinárodní balíkové, paletové a celovozové přepravy, přes skladování, výrobu obalů, až po leteckou a námořní přepravu. Vysoké kvality služeb dosahuje díky využívání nejnovějších dostupných informačních a přepravních technologií a kvalifikovanému týmu zaměstnanců.

Služby Geis dostupné v e-shopu

Připravili jsme pro Vás možnost využívat jak balíkovou přepravu do 50kg (Geis Parcel), tak i paletovou přepravu pro těžší a objemnější zásilky až do souhrnné hmotnosti 2,5t (Geis Cargo). Služby jsou oddělené, je tedy možné využívat pouze jednu z nich.

Součástí služby Geis Parcel je také možnost odeslat balík až do hmotnosti 15kg na Geis Point – tedy na jedno z více než 450ti výdejních míst v České Republice. Volbu Geis Pointu provádí zákazník přímo při tvorbě objednávky v košíku a je možné jí v rámci Geis Parcel deaktivovat.

Aktivace dopravy

Pro využití dopravních služeb společnosti Geis je třeba mít se společností uzavřenou smlouvu.

Kontakt na manažera Geis, který s Vámi může smlouvu uzavřít, je uveden pod formulářem nastavení dopravy Geis.

Ze strany Geis také obdržíte veškeré nutné informace, které je třeba zadat do administrace e-shopu, aby datová komunikace probíhala v pořádku.

Informace obdržené od společnosti Geis je možné vložit do sekce Eshop -> Poštovné -> Geis Parcel (nebo Geis Cargo). Kromě polí, jejichž hodnoty Vám sdělí společnost Geis, obsahují tyto formuláře i položku PSČ – zde je třeba vyplnit PSČ provozovny, ze které budou reálně zásilky sváženy.

02

Po vyplnění informací je možné v přehledu doprav zvolené způsoby doprav aktivovat a napárovat možnosti platby či nastavit limity.

03

Odeslání informací o zásilce

Po přijetí objednávky, u které byla zvolena doprava přes Geis, se ve výpisu zobrazí informační ikonka (logo) Geisu:

– Žlutý box definuje zásilku Geis cargo nebo parcel
– Šedivý box definuje odeslanou zásilku Geis cargo nebo parcel
– Žlutý ukazatel definuje zásilku GeisPoint
– Šedivý ukazatel definuje odeslanou zásilku GeisPoint

04

V nabídce pro hromadnou úpravu objednávek je následně možné po označení objednávek zvolit export na Geis Parcel, resp. Geis Cargo:
* Geis Parcel
Jako první se zobrazuje formulář, kde si zvolíte, zdali se má svoz objednávek provést ihned (standardní nastavení) nebo až následující pracovní den.

05

Zobrazený formulář umožňuje dále specifikovat parametry zásilky.
V nejjednodušším případě je možné pouze specifikovat cílový stát pro každou zásilku a stisknout tlačítko Odeslat.

06

Pokud je použita doprava Geis Point, zobrazí se kód zákazníkem vybraného Geis Pointu u příslušné zásilky.

Po dohodě s Vaším Geis manažerem je možné využívat i dodatečné služby (např. dobírku, avízo o problematické zásilce, apod.).

Aktivovat dodatečné služby u jednotlivé zásilky lze stisknutím dvojšipky, která je u každé zásilky zobrazena ve sloupci Úpravy. Některé služby vyžadují dodatečné informace, pro které jsou pod výběrem služeb připravena pole. Pokud je třeba zadat telefonní číslo, je třeba jej zadat v mezinárodním formátu (+420333666999), hodnotu připojištění je třeba zadat celým číslem.

Pokud byla objednávka zákazníka např. příliš těžká a přesáhla limit dopravy, či došlo v administraci k jejímu rozdělení z jiného důvodu, je možné zásilku odeslat jako sloučenou. V takovém případě je třeba u sloučených zásilek jednoho adresáta zadat do sloupce Skupina shodné písmeno. Všechny zásilky v rámci jedné sloučené zásilky tedy musí mít vyplněné stejné písmeno, jak je patrné z obrázku výše. V případě sloučené zásilky stačí specifikovat cílový stát a dodatečné služby pouze u první zobrazené zásilky, druhá, případně další, tyto hodnoty automaticky převezme.

* Geis Cargo

V případě odesílání paletové zásilky je třeba, oproti Geis Parcel, vyplnit kromě cílového státu zásilky i konfiguraci zásilky. Tato se zadává ve formátu např. “1EP_100” (zásilka obsahuje jeden kus typu EP, jehož hmotnost je 100kg) či “2FP_200;3KT_20” (zásilka obsahuje 2 kusy typu FP o souhrnné hmotnosti 200kg a 3 kusy typu KT o souhrnné hmotnosti 20kg). Podporované typy zásilek Vám sdělí společnost Geis při podpisu smlouvy pro paletovou přepravu. Je nutné vždy udat počet, typ a souhrnnou hmotnost jednoho typu. V případě více typů je nutné jednotlivé definice oddělit středníkem.

Paletová přeprava rovněž obsahuje možnost zadání dodatečných služeb pomocí dvojšipky ve sloupci Úpravy. Stejně jako u Geis Parcel je jejich použití vázáno domluvou se společností Geis.

07

Po vyplnění formuláře dopravy a stisknutí tlačítka “Odeslat” se data odešlou společnosti Geis. Zároveň systém vrátí soubory PDF, které obsahují jak štítky pro všechny kusy/balíky, tak i předávací protokol pro kurýra. Ty se zobrazují jak na potvrzovací stránce po odeslání dávky zásilek, tak i v detailu jednotlivých objednávek, které byly odeslány.

08

Protokol je nutné vytisknout dvakrát, štítky je pak nutné vytisknout pomocí laserové tiskárny na samolepící papír.

 

 

Může vás zajímat

Zaokrouhlování dobírek na Slovensku od 1.7.2022
WEBAREAL
0 shares385 views
WEBAREAL
0 shares385 views

Zaokrouhlování dobírek na Slovensku od 1.7.2022

bohemiasoft - Čvn 20, 2022

Od 1. července 2022 vstupuje na Slovensku v platnost novela Zákona 18/1996 Z.z. o cenách, kde je nově stanoveno: „Cena…

Comgate přichází s novou verzí platební brány
WEBAREAL
0 shares178 views
WEBAREAL
0 shares178 views

Comgate přichází s novou verzí platební brány

bohemiasoft - Čvn 16, 2022

Comgate přichází s novým vzhledem prostředí platební brány. Na novém designu se pracovalo přes rok a hlavním cílem bylo zvýšit…

Webareal Marketplace je tady!
WEBAREAL
0 shares715 views
WEBAREAL
0 shares715 views

Webareal Marketplace je tady!

bohemiasoft - Čvn 09, 2022

S velkou radostí Vám představujeme dlouho očekávaný Marketplace, díky kterému do Vašeho eshopu můžete instalovat služby a funkce různých partnerů.…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930