Vylepšení univerzálního importu

Dub 09, 2019
622 Zobrazeno
2 Comments

Pustili jsme se do úpravy univerzálního importu a to konkrétně do importu kategorií. Do teď jste mohli nahrávat produkty pouze do jedné společné kategorie bez možnosti rozřazení do dalších podkategorií. Nyní však můžete využít celou strukturu kategorií, která je ve feedu obsažena. Věříme, že vám nové funkce pomohou nejen s importem od vašich dodavatelů. Pojďme se podívat, jak nové funkce využít.

Univerzální import naleznete v sekci E-shop – Import – Univerzální import. V třetím kroku, tedy v nastavení importní mapy naleznete odstavec “Kategorie produktů”. Zde klikněte na tlačítko “Nastavení importu”.

Nyní postupujte s nastavením stejně jako jste byli doposud zvyklí. V prvním kroku vyberte, zda jsou kategorie ve feedu zapsány jako text nebo jako identifikátor. Dále zvolte element, který je pro kategorie platný a nastavte oddělovač kategorií (pokud jsou podkategorie v souboru uvedeny).

V našem případě jsme nahráli soubor, který má kategorie zapsány textově, kategorie jsou zapsány v tagu CATEGORYTEXT, soubor obsahuje nejen hlavní kategorie, ale i podkategorie a oddělovačem je znak | (svislítko napíšeme kombinací kláves pravý Alt + W).

Náš konkrétní příklad zápisu kategorie s podkategoriemi: Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika | Zahradní slunečníky.

Pokud tedy soubor obsahuje i podkategorie můžete využít nové funkce “Naimportovat do nadřazených kategorií”.

Tato funkce zajistí, že se produkty naimportují nejen do poslední úrovně kategorie (v našem případě Zahradní slunečníky), ale i do ostatních nadřazených podkategorií a hlavní kategorie, které jsou u produktu uvedeny (v našem případě Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika | Zahradní slunečníky).

Nyní také můžete využít funkce “Naimportovat do společné kategorie”. Tato funkce umožní naimportovat kategorie včetně podkategorií do jedné z vámi vytvořené kategorie.

V našem případě, díky nastavení, které vidíte na obrázku výše, se naimportují kategorie a podkategorie s produkty do kategorie test. Konečná struktura na našem testovacím e-shopu bude tedy vypadat takto:

Test | Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika

Pozor! Jak si můžete všimnout, chybí zde poslední podkategorie a to “Zahradní slunečníky”. Náš systém povoluje zobrazení pouze 3. úrovní podkategorií. V našem případě je podkategorie Zahradní slunečníky 4. úrovní a proto se na e-shopu již nezobrazila.

Funkce Naimportovat do nadřazených kategorií a  Naimportovat do společné kategorie leze mezi sebou kombinovat. Můžete tedy využít pouze jedné z nich či obě funkce najednou.

Může vás zajímat

10 tipů jak se připravit na Vánoce
WEBAREAL
0 shares297 views
WEBAREAL
0 shares297 views

10 tipů jak se připravit na Vánoce

Bohemiasoft - Srp 22, 2019

Máme teprve srpen, ale příprava na Vánoce by již měla být v plném proudu. Samozřejmě to platí především pro obchody…

Vylepšili jsme automatická avíza
WEBAREAL
0 shares560 views11
WEBAREAL
0 shares560 views11

Vylepšili jsme automatická avíza

Bohemiasoft - Srp 19, 2019

Vaši zákazníci jistě ocení, pokud je budete informovat o stavu objednávky. Informovat je můžete nejen o přípravě a odeslání zásilky.…

Úprava zobrazení počtu kusů na e-shopu
WEBAREAL
0 shares454 views
WEBAREAL
0 shares454 views

Úprava zobrazení počtu kusů na e-shopu

Bohemiasoft - Srp 15, 2019

U varianty skladu 4 a 5 jste si nyní mohli zvolit pouze přesné zobrazení počtu kusů produktu v detailu zboží.…

2 Responses

  1. Škoda, že jste pořád nerozdělili, importní uzel s cenou běžnou a prodejní…. 🙁 uni import stále přepisuje běžnou cenu do nuly, pokud není vyplněn. Ale jsem rád, že děláte změny…

    Odpovědět
    • Děkujeme Vám za informaci a námět ke zlepšení. Kolega, který se importy zabývá tento požadavek zaznamenal a bude případně zařazen do dalších úprav importu.

      Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čvc    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031