Vylepšení univerzálního importu

Dub 09, 2019
279 Zobrazeno

Pustili jsme se do úpravy univerzálního importu a to konkrétně do importu kategorií. Do teď jste mohli nahrávat produkty pouze do jedné společné kategorie bez možnosti rozřazení do dalších podkategorií. Nyní však můžete využít celou strukturu kategorií, která je ve feedu obsažena. Věříme, že vám nové funkce pomohou nejen s importem od vašich dodavatelů. Pojďme se podívat, jak nové funkce využít.

Univerzální import naleznete v sekci E-shop – Import – Univerzální import. V třetím kroku, tedy v nastavení importní mapy naleznete odstavec “Kategorie produktů”. Zde klikněte na tlačítko “Nastavení importu”.

Nyní postupujte s nastavením stejně jako jste byli doposud zvyklí. V prvním kroku vyberte, zda jsou kategorie ve feedu zapsány jako text nebo jako identifikátor. Dále zvolte element, který je pro kategorie platný a nastavte oddělovač kategorií (pokud jsou podkategorie v souboru uvedeny).

V našem případě jsme nahráli soubor, který má kategorie zapsány textově, kategorie jsou zapsány v tagu CATEGORYTEXT, soubor obsahuje nejen hlavní kategorie, ale i podkategorie a oddělovačem je znak | (svislítko napíšeme kombinací kláves pravý Alt + W).

Náš konkrétní příklad zápisu kategorie s podkategoriemi: Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika | Zahradní slunečníky.

Pokud tedy soubor obsahuje i podkategorie můžete využít nové funkce “Naimportovat do nadřazených kategorií”.

Tato funkce zajistí, že se produkty naimportují nejen do poslední úrovně kategorie (v našem případě Zahradní slunečníky), ale i do ostatních nadřazených podkategorií a hlavní kategorie, které jsou u produktu uvedeny (v našem případě Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika | Zahradní slunečníky).

Nyní také můžete využít funkce “Naimportovat do společné kategorie”. Tato funkce umožní naimportovat kategorie včetně podkategorií do jedné z vámi vytvořené kategorie.

V našem případě, díky nastavení, které vidíte na obrázku výše, se naimportují kategorie a podkategorie s produkty do kategorie test. Konečná struktura na našem testovacím e-shopu bude tedy vypadat takto:

Test | Dům, byt a zahrada | Zahrada | Stínící technika

Pozor! Jak si můžete všimnout, chybí zde poslední podkategorie a to “Zahradní slunečníky”. Náš systém povoluje zobrazení pouze 3. úrovní podkategorií. V našem případě je podkategorie Zahradní slunečníky 4. úrovní a proto se na e-shopu již nezobrazila.

Funkce Naimportovat do nadřazených kategorií a  Naimportovat do společné kategorie leze mezi sebou kombinovat. Můžete tedy využít pouze jedné z nich či obě funkce najednou.

Může vás zajímat

Nová sekce webová analytika
WEBAREAL
0 shares242 views
WEBAREAL
0 shares242 views

Nová sekce webová analytika

Bohemiasoft - Dub 18, 2019

Pro zjednodušení a hlavně úsporu času s hledáním jsme se rozhodli vytvořit sekci webová analytika, ve které naleznete nejen měřící…

Hromadné přesměrování produktů
WEBAREAL
0 shares492 views
WEBAREAL
0 shares492 views

Hromadné přesměrování produktů

Bohemiasoft - Dub 11, 2019

Již delší dobu můžete v administraci vašeho e-shopu najít funkci “Přesměrování”. Tato funkce se nachází v sekci Nastavení - Nastavení…

OBALOVÝ MATERIÁL I PRO ESHOPAŘE NA SLOVENSKU
WEBAREAL
0 shares99 views
WEBAREAL
0 shares99 views

OBALOVÝ MATERIÁL I PRO ESHOPAŘE NA SLOVENSKU

bohemiasoft - Dub 09, 2019

Nabízíme vám dodání kompletního sortimentu obalového materiálu pro balení vašich objednávek (krabice, bublinkové fólie...). Veškerý materiál máme skladem. K dodání…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Duben 2019
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930