Nastavte si vlastní číslo objednávky

Pro 13, 2017
4095 Zobrazeno
6 Comments

Hodně jste se nás ptali na zadávání vlastní číselné řady u objednávek. Tuto funkci máte již nyní k dispozici ve vašich eshopech.

Základním cílem této funkce je, abyste si mohli zadat svou vlastní číselnou řadu.

Nejdříve si musíme vlastní číselnou řadu nastavit. Půjdeme do sekce E-shop -> Objednávky -> Nastavení.

Zcela dole zaškrtneme Používat číslování objednávek a zadáme poslední číslo objednávky. Je to číslo, od kterého se budou postupně další objednávky číslovat. Pokud zadáme 12000000, tak další objednávka bude mít číslo 12000001. Důležité je, že číselná řada nesmí začínat nižším číslem, než které již máte na eshopu u objednávek přiřazené. To znamená, že pokud např. jedna z objednávek měla číslo 19506669, tak musíme do políčka na obrázku níže nastavit nějaké větší číslo – např. 19510000 nebo 19600000 atd.

Pokud bychom tedy měli zadané jako poslední číslo 12000000, tak další objednávky již budou 12000001, 12000002 atd.

Jak si zjistíme největší číslo našich současných objednávek? Jednoduše. Stačí si objednávky seřadit od největšího čísla po nejmenší. Klikneme u objednávek na ikonku šipek.

Objednávky se nám seřadí od největšího po nejmenší číslo (pokud by se nám seřadily od nejmenšího po největší, tak stačí znovu kliknout na ikonu šipky).

Doufáme, že do nového roku tuto funkci na svých eshopech využijete.

Může vás zajímat

Jak na základy SEO?
WEBAREAL
0 shares87 views
WEBAREAL
0 shares87 views

Jak na základy SEO?

Bohemiasoft - Úno 14, 2024

V digitálním věku, kde je online přítomnost klíčovým prvkem úspěchu pro firmy všech velikostí a odvětví, se SEO stává nezbytností…

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi
WEBAREAL
0 shares469 views
WEBAREAL
0 shares469 views

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi

bohemiasoft - Úno 07, 2024

Doporučujte Webareal a získejte z každého získaného zákazníka až 2610 Kč (107 €) každý rok. Milujete Webareal? Doporučujte ho svým známým…

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”
WEBAREAL
0 shares398 views
WEBAREAL
0 shares398 views

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”

bohemiasoft - Led 29, 2024

Často si píšete o funkci, která by vám umožnila prodávat produkty po násobcích počtů (třeba po baleních, tuctu, po deseti, po…

6 Responses

 1. Dobrý den .
  Absolutně nelogické.
  Zdůvodňujete to komplikací u krátkých čísel u dlouhodobých eshopářů.
  Pokud jim by to udělali problémy, mohou si nastavit i 10, 20ti číselnou řadu.
  Když tedy chci vlastní řadu tak pochopitelně bez omezení, jinak to moc nedává smysl ta vaše úprava.

  Odpovědět
  • Dobrý den Zdeňku,
   děkujeme za názor. Často není množné si nastavit 20ti číselnou řadu, protože i další systémy (např. účetní) mohou mít omezení (a způsobovalo by to i další komplikace). Proto je bohužel tato úprava nereálná. Jsme si vědomi toho, že to není úprava, která by vyhovovala každému. Ale technicky by bylo náročné, aby čísla byla nižší než poslední největší hodnota. Nemyslíme si, že by úprava byla nelogická, protože jsme jí konzultovali s několika našimi zákazníky a odsouhlasili nám, že jim takto úprava vyhovuje. Ale znovu opakuji, víme, že nemusí vyhovovat každému.
   David

   Odpovědět
   • 20 místné číslo bylo sarkasmus.
    Nevím sice v čem by bylo technicky náročné aby byla čísla nižší než poslední největší hodnota, ale je hezké že jste se zeptali “několika” zákazníků, kterým tato úprava vyhovovala.
    Ano, mě taky vyhovuje, když čísla jdou po sobě, ale nevyhovuje mi 8místné číslo.
    Stále nechápete co Vám chci říct.
    Nelogičnost Vaší úpravy není to, že půjdou čísla po sobě, ale to, že nelze si stanovit své číslování a to je v rozporu s Vaším nadpisem článku.

    Odpovědět
    • Dobrý den Zdeňku,
     ano, s 20ti místným číslem jsme to pochopili 🙂 a chápeme, co se nám snažíte říci. Nejde o 20ti místná čísla, ale o to, že delší čísla jsou jednoduše řečeno problém pro další programy a systémy. Další věcí je, že není možné z technického hlediska mít dvě stejná čísla objednávek a k tomu by mohlo dojít, pokud by se čísla stanovovala nižší. Věřte, že jsme dělali vše, co je v našich silách, aby byla možná co největší variabilita, ale nemůžeme skutečně udělat absolutně vše. Některé věci jsou a některé nejsou technicky možné.
     Jsme rádi, že s námi sdílíte své názory.
     David

     Odpovědět
 2. Nevím, jestli to chápu správně, ale dosavadní číslování přece mělo první čtyřčíslí dle času objednávky, tzn. že minimálne ti dlouhodobí e-shopaři mají nejvyšší číslo objednávky začínající číslem 2359xxxx, takže nová číselná řada by mohla být až od čísla 24000000. Nebo je to jinak? Uvítala bych spíš možnost zjednodušení = zkrácení čísla objednávky.

  Odpovědět
  • Dobrý den Jano,
   ano, chápete to správně. Vytvořili jsme tuto funkci takto ze dvou důvodů. První je, že zákazníci si chtěli hlavně zadávat vlastní číselnou řadu a naším cílem bylo, abychom to zákazníkům umožnili (i když jsou čísla delší). Druhý důvod je, že jsme nad tím také přemýšleli, že bychom číselnou řadu zkrátili, ale bohužel to není technicky jednoduché. Eshopaři již mají určitou historii a nemůžeme riskovat, že se objeví dvě objednávky se stejným číslem. To by způsobilo komplikace. Máte pravdu, že číselná řada pak nevypadá moc “jednoduše”, ale věříme, že i tak tato funkce zákazníkům pomůže.
   David

   Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829