Varianty produktů pomocí ikonek + filtrování variant

Bře 31, 2022
1320 Zobrazeno
2 Comments

A je to tady! Právě jsme nasadili novou funkci, ze které budou jistě nadšeny eshopy, které například prodávají oblečení nebo obecně nabízejí zboží, které je dostupné ve více variantách. Jednotlivým produktům tak bude nově možné přidávat pomocí obrázkových ikonek například barvu, vzor, velikost… vše co potřebujete. A v tomto článku si ukážeme jak na to.

Vzorová situace: prodáváte módní oblečení a chcete zákazníkům usnadnit výběr preferované velikosti, barvy a ještě například vzoru materiálu.

Cílem by mělo být něco podobného jako na tomto videu:

Nastavení číselníků variant

Nejprve je potřeba v administraci nastavit jednotlivé číselníky (barev, velikostí, vzorů). To provedete v sekci Eshop – Číselníky – Varianty.

obr 1

Především musíte mít aktivovány nové varianty (checkbox dole pod tabulkou). Následně přidejte nový číselník – například barva:

obr 2

Důležité je mít zaškrtnutou možnost “Varianty jako ikony“. Pokud zvolíte tuto možnost budete moci nastavit jednotlivé barvy v číselníku pomocí obrázku, čísla barvy nebo názvu. Který číselník je zobrazen pomocí ikonek a který ne zjistíte podle posledního sloupečku viz obr 1 (zelený nebo červený puntík).

Jednotlivé hodnoty každého číselníku nastavíte kliknutím na link “vstup do hodnot” u zvoleného číselníku:

obr 3

Přidání nebo úpravu hodnoty v číselníku – nastavíte hodnotu varianty a jeho barvu nebo vložíte přímo obrázek této varianty (v rozměru 30×30 pixelů).

obr 4

Obdobným způsobem nastavíte všechny ostatní číselníky a všechny odpovídající vložené hodnoty.

Přiřazení variant produktům

V sekci E-shop – Produkty -Produkty u zvoleného produktu kliknete na předposlední ikonku “Tvorba variant produktu”:

obr 5

a v následném formuláři můžete nastavit jednotlivé dostupné varianty produktu:

obr 6

Takto vygenerované jednotlivé varianty produktů naleznete u odpovídajícího produktu, po kliknutí na 3. ikonku “Zobrazit přiřazené číselníky”:

obr 7

A zde můžete jednotlivým variantám nastavit další potřebné parametry, například počet kusů na skladě.

Tím je vlastní tvorba variant číselníků hotová a podívejme se, jak se budou zobrazovat takto nastavené varianty produktů zákazníkům v eshopu.

Zobrazení variant v detailu produktu

Ve vlastním detailu produktu se zobrazí kombinace všech dostupných hodnot definovaných číselníků u daného produktu. A nakupující si tak má možnost komfortně a vizuálně přehledně zvolit variantu produktu, která je v eshopu dostupná:

obr 8

Filtrování v kategorii produktů

V jednotlivých produktových kategoriích se také zobrazí jednotlivé filtry variant (pokud jste zvolili k filtrování “Zobrazit ve filtraci” – viz obr 2). Za poznámku jistě stojí i princip filtrování. Funguje způsobem rozšiřujícího výběru. Tedy například na základě vaší volby hledá produkty, které odpovídají například takovéto pomyslné rovnici výběrových hledisek = (“černé” nebo “modré” nebo “bílé” barvě) a zároveň (ve velikosti “S” nebo “L”) a zároveň (se vzorem “mřížka”).

obr 9

V šabloně Titanium se filtry variant zobrazují vždy v levém sloupci a navíc s možností kombinovaného filtrování variant (na ukázce varianty: Barvy, Velikosti) společně i s filtrování parametrů (na ukázce parametry: Height, Výrobce, Weight, Ceník…):

V šabloně Platinum a Uranium máte na výběr, zda chcete zobrazit filtry v levém sloupci nebo ve vyskavacím okně aktivovaném tlačítkem “Vyberte parametry”, které je umístněné nad výpisem produktů:

 Zde je možné kombinovat filtrování produktů pomocí kombinace požadovaných variant a parametrů.

Vlastní přepnutí mezi levým sloupce a vyskakovacím oknem můžete provést pro jednotlivé varianty v sekci Eshop / Číselníky / Varianty – zaškrtnutím checkboxu u položky “Zobrazení filtrace v levém sloupci” (u každé varianty zvlášť):

Filtrování probíhá okamžitě, každé kliknutí na požadovanou hodnotu číselníku je ihned zohledněno ve výpisu odpovídajících produktů.

Tato funkce je dostupná v šablonách nové generace: Titanium, Platinum a Uranium.

 

Může vás zajímat

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat
WEBAREAL
0 shares22 views
WEBAREAL
0 shares22 views

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat

bohemiasoft - Zář 21, 2023

Když se dělá e-mailing správně, může přinést skvělé výsledky. Úspěchu ale často brání zbytečné chyby. Ty si v tomto článku…

Varování před phisingem
WEBAREAL
0 shares80 views
WEBAREAL
0 shares80 views

Varování před phisingem

bohemiasoft - Zář 19, 2023

Upozorňujeme naše zákazníky na podvodné emaily, které se snaží vylákat čísla bankovních karet pomocí fiktivních zpráv o blízké expiraci domény.…

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade
WEBAREAL
0 shares182 views
WEBAREAL
0 shares182 views

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade

bohemiasoft - Srp 28, 2023

Přemýšleli jste o zařazení sortimetnu svého Webareal eshopu na Alzu nebo už jste tuto expanzi dokonce udělali? Pak zpozorněte -…

2 Responses

  1. Zdravím, je možné zobraziť výpis všetkých variantov produktov pod prezeraným produktom?
    V sekcií “nastavenie eshopu / zobrazenie produktov” je viditeľné nastavenie “Umiestnenie variantov produktov” s možnosťou hore alebo dole, v eshope sa však nič nezobrazuje/nemení.
    Ďakujem

    Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930