Rozhovor: Vladimír Šandera (CEO) – Smartsupp používá přes 11 tisíc e-shopů

Kvě 02, 2023
135 Zobrazeno

Smartsupp nabízí kombinaci live chatu, chatbotů a video nahrávek, s jejichž pomocí můžete ušetřit čas a online komunikovat s návštěvníky vašeho e-shopu. Při zapojení chatbota můžete i automaticky odpovídat na nejčastěji se opakující dotazy. Video nahrávky vám umožní vylepšit UX i UI vašeho eshopu, protože vám pomohou porozumět požadavkům a zvyklostem vašich zákazníků. Kombinace těchto funkcí vám tak ve výsledku zajistí více konverzí a navýšení celkových tržeb vašeho e-shopu. 

A protože i vy můžete mít na svém Webarel eshopu online chat Smartsupp, vyzpovídali jsme Vladimíra Šanderu, CEO Smartsuppu o jeho plánech a budoucnosti tohoto užitečného nástroje. 

Vladimíre, jaké jsou podle vás největší přínosy Smartsuppu z pohledu majitele internetového obchodu?

Smartsupp se kromě klasického využití live chatu v rámci zákaznické podpory zaměřuje také na prodej. Pomocí Smartsupp mohou naši zákazníci navyšovat své konverze a online prodeje. Jako příklad zde mohu uvést např. společnosti jako Koberce Breno, AAA Auto nebo Asko Nábytek, kteří díky Smartsupp prokazatelně zvyšují své tržby. Ke kombinaci live chatu a chatbotů navíc nabízíme i video nahrávky, díky kterým mohou naši zákazníci sledovat chování návštěvníků na jejich webu a zlepšovat tak jejich uživatelskou zkušenost. 

Na trhu existuje mnoho podobných online chatů. V čem je Smartsupp lepší proti konkurenci?

Trh s live chatem a chatboty je velice dynamický a v posledních letech roste velice rychle, což také znamená, že je na něm mnoho dalších hráčů. Nicméně naši konkurenci detailně nesledujeme. Snažíme se především tvořit kvalitní SaaS produkt na globální úrovni a reagovat na zpětnou vazbu našich zákazníků, aby jim náš výsledný produkt přinášel reálnou hodnotu. 

Určitou konkurencí pro Smartsupp bude zřejmě i Messenger od Facebooku. V čem je případně Smartsupp lepší a lze eventuálně nějakým způsobem efektivně řídit komunikaci mezi dotazy z Messengeru a Smartsuppu?

Messenger a Smartsupp vnímám jako dva zcela odlišné nástroje. Messenger může umožnit komunikaci se zákazníky, nicméně ve Smartsupp kromě tohoto najdete statistiky, pokročilé chatboty, možnosti štítkování konverzací, můžete zákazníka jednoduše přepojit na jiné oddělení či operátora atd. Jelikož ale velká část našich zákazníků má také stránku na Facebooku, kde ke komunikaci používají právě Messenger, vyvinuli jsme ve Smartsupp integraci, která umožňuje propojení těchto dvou kanálů, tudíž na zprávy z Messengeru mohou naši zákazníci odpovědět přímo z rozhraní Smartsupp. 

S čím vším eshopaři pomůže váš Chatbot a jak složité je jeho nastavení?

Smartsupp chatbot může automaticky odpovídat na opakující se dotazy zákazníků a tímto šetřit čas zákaznické podpory či majitele e-shopu, umí aktivně oslovovat návštěvníky na webu, nabízet jim pomoc s výběrem produktu, případné slevy čí akční nabídky nebo je přímo nasměrovat na produkt, který návštěvníci hledají. Technické nastavení chatbota je velice jednoduché, není potřeba žádné složité kódování. Nejdelší část přípravy vám tedy zabere zamyšlení se, jak chatbota sestavit a jaké informace by měl obsahovat. S tímto vám pomohou naše statistiky a tagy, dle kterých můžete snadno zjistit, které dotazy se nejčastěji opakují. Dalším velkým pomocníkem při tvorbě chatbota je ChatGPT, pomocí kterého můžete vygenerovat chytlavé texty a navíc vám pomůže i se strukturou chatbota. Skvělý článek na toto téma najdete na našem blogu. 

… a co současný hype umělé inteligence od ChatGPT, je to něco, co by mohlo Smartsupp dále posunout?

Tento trend samozřejmě hlasitě rezonuje i u nás ve Smartsupp. Aktuálně pracujeme na integraci ChatGPT a Smartsupp chatbota. V první fázi bude náš chatbot díky chatGPT generovat personalizované oslovení zákazníků na e-shopu podle toho, jaké produkty aktuálně prochází. V druhé fázi chceme spustit AI chatbota, se kterým si zákazník bude moct psát, a chatbot mu poradí s výběrem zboží. Díky tomu, že Smartsupp používá jen v Česku přes 11 tisíc e-shopů a webů, dokážeme AI chatbota doručit širokému spektru zákazníků jako platformu. Díky úsporám z rozsahu i za velmi dostupnou cenu.

A co další novinky, na co se mohou uživatelé Smartsuppu v budoucnu těšit, co připravujete?

Zrovna jsme dokončili práci nad vylepšením a optimalizaci našeho chatovacího okna a postupně jeho novou, rychlejší a uživatelsky přívětivější verzi aktivujeme našim zákazníkům. Dále se mohou určitě těšit na již zmíněnou integraci s ChatGPT. Kromě toho pracujeme i na funkci, díky které bude možné automaticky sbírat poptávky zákazníků společně s jejich kontaktními údaji.

Pokud máte zájem začít používat Smartsupp online chat, můžete si ho velmi snadno nainstalovat do vašeho eshopu, přímo z administrace eshopu – instalaci naleznete v sekci APLIKACE – ONLINE -> CHAT.  

Může vás zajímat

Webinář: Kompletní průvodce prodeje na allegro.cz
WEBAREAL
0 shares37 views
WEBAREAL
0 shares37 views

Webinář: Kompletní průvodce prodeje na allegro.cz

bohemiasoft - Kvě 25, 2023

Dlouho očekávaná událost spuštění allegro.cz je tady! Nenechte si ujít příležitost být u zrodu nového Marketplace v ČR! Své produkty můžete pomocí doplňku…

Jak založit e-shop. První krok.
WEBAREAL
0 shares235 views
WEBAREAL
0 shares235 views

Jak založit e-shop. První krok.

bohemiasoft - Kvě 24, 2023

Připravili jsme pro vás minisérii 7 článků, pomocí kterých si sami a kvalitně vytvoříte svůj vlastní internetový obchod. V dnešním…

Začněte prodávat na Allegro.cz
WEBAREAL
0 shares263 views
WEBAREAL
0 shares263 views

Začněte prodávat na Allegro.cz

bohemiasoft - Kvě 15, 2023

Internetové tržiště Allegro.cz odstartovalo svou činnost v České republice. Tento polský gigant již vlastní české eshopy Mall, CZC nebo třeba…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Květen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031