PŘÍBĚHY ESHOPŮ
www.ziva-strava-obchod.cz

Srp 10, 2016
2744 Zobrazeno
2 Comments

Publikujeme seriál o úspěšných e-shopech a jejich tvůrcích, kteří vybudovali svůj byznys na platformě Webareal.cz nebo Webareal.sk. Nechť jsou jejich příběhy a nápady inspirací pro vás. V tomto 6. díle se představí internetový obchod www.ziva-strava-obchod.cz, na otázky nám tentokrát odpovídala  paní Ing. Jana Přibylová.

Chcete-li se i vy podělit o své zkušenosti s podnikáním na internetu a představit zde svůj eshop, kontaktujte nás na emailu jaroslav.hansal@bohemiasoft.com.

BRJak jste přišla na nápad založit si e-shop?
Nápad na založení eshopu přišel tak nějak sám od sebe. Jednoho lednového rána jsem si spustila facebook, kde na mne jako první vykoukl inzerát na prodej eshopu s produkty živé stravy. Jsem člověk, který jedná obvykle na základě pocitů a v tu chvíli jsem věděla, že eshop je to, co bych si přála dělat. A dodnes jsem moc ráda, že jsme jej koupili.

Eshop jsme po téměř tříměsíční odstávce znovu zprovoznili a pomalu se učili, co všechno pro svůj chod potřebuje. A nebylo toho málo 🙂 Mnoho lidí si myslí, že eshop může provozovat kdejaká mamina na mateřské dovolené doma z obýváku. Opak je pravdou, není to zase až taková legrace.

Co prodáváte na svém e-shopu?

V našem eshopu si přijdou na své milovníci RAW stravy, superfoods a BIO potravin. Nabízíme kvalitní suroviny i hotové výrobky od známých i méně známých značek. Snažíme se neustále sortiment obměňovat a připravovat různé akce a slevy.
Kromě prodeje se však také snažíme inspirovat naše zákazníky recepty, které pravidelně na stránkách publikujeme.

Jak dlouho již e-shop provozujete?
Pod naší taktovou je eshop v provozu rok a půl.

Odkud Vaše produkty pocházejí (dodavatelé, vlastní podnik…..)?

Produkty v našem sortimentu pochází od českých i zahraničních firem. Mezi nejznámější a nejoblíbenější české značky patří jednoznačně Lifefood, Vitalvibe a značka RAWFOOD. Mezi ty zahraniční potom Dragon Superfoods a mnohé další.
Produkty pro živou stravu pochází z různých koutků zeměkoule a tak u nás najdete třeba kakaový prášek z Indonésie nebo Peru, či kešu oříšky z Indie.

Jaké byly Vaše začátky s provozováním e-shopu?

Chvílemi docela těžké 🙂
Ačkoliv mám živou stravu velmi ráda a sama ji praktikuji ve svém životě, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v nepřeberném množství výrobků od dodavatelů. Je nutné dbát na to, aby nabízené produkty byly konkurenceschopné, kvalitní a přitom samozřejmě dobré. Stále se učím. Množství výrobků v oblasti živé stravy stále narůstá (což je dobře), je třeba sledovat nové trendy a přitom zůstávat objektivní.

Jaké formy marketingové propagace na e-shopu využíváte (PPC, SEO, porovnávače….)?

Používáme SEO optimalizaci, propagaci pomocí facebooku, newsletterů a především se snažíme s našimi zákazníky komunikovat osobně nikoliv prostřednictvím automatických zpráv.

Co byste označil(a) za největší zkušenost ohledně provozování e-shopu – ať už pozitivní nebo negativní?

Jako pozitivní zkušenost jednoznačně považuji to, že díky provozování eshopu jsem byla schopna odejít ze zaměstnání, které mne neuspokojovalo a začít žít tak, abych si mohla vyplnit své sny. Nyní kromě eshopu připravujeme novou vegetariánskou jídelnu spojenou s kamenným obchodem a celá tato práce má tak pro mě daleko širší smysl, neboť mohu s lidmi komunikovat také osobně. A to mne vždy velmi naplňuje a těší.
Negativní zkušenosti nemám asi žádné 🙂 Vše, co se nepodaří, beru jako lekci, která mne má posunout dál a beru ji proto pozitivně 🙂

Co byste vzkázal(a) nebo doporučil(a) začínajícím e-shopařům?

Myslím, že než se kdokoliv pustí do prodeje prostřednictvím eshopu, je nesmírným přínosem udělat si dobrou analýzu trhu, spočítat si náklady a odhadnout čas, který je nutné eshopu věnovat.

Proč jste si vybral(a) systém Webareal pro svůj e-shop?

Na Webarealu se mi velmi dobře pracuje, je uživatelsky přívětivý, veškerá komunikace je rychle a pozitivně řešena. Nestává se, že by systém nefungoval nebo vykazoval chyby. Systém nyní umožnil nasazení nového responzivního designu, který je pro přehlednější a uživatelsky přívětivější.

Celkově jsem s Webareal velice spokojena.

 

reg_button_cz (2) reg_button_sk (1) reg_button_cz (2)

Webareal.cz – vytvořte si sami svůj E-SHOP a začněte vydělávat
Webareal.sk – vytvorte si sami svoj E-SHOP a začnite zarábať
Zombeek.cz – vytvořte si sami WEB. Zdarma.
Provizní program – propagujte Webareal a získejte z každého nového eshopu PROVIZI 696 Kč / 27,84 € ročně
Facebook Webareal – sledujte co se u nás děje
Facebook Zombeek – sledujte co se u nás děje
Webareal YouTube – návody, výukové seriály
Zombeek YouTube – video návody

 

Může vás zajímat

Zaokrouhlování dobírek na Slovensku od 1.7.2022
WEBAREAL
0 shares385 views
WEBAREAL
0 shares385 views

Zaokrouhlování dobírek na Slovensku od 1.7.2022

bohemiasoft - Čvn 20, 2022

Od 1. července 2022 vstupuje na Slovensku v platnost novela Zákona 18/1996 Z.z. o cenách, kde je nově stanoveno: „Cena…

Comgate přichází s novou verzí platební brány
WEBAREAL
0 shares178 views
WEBAREAL
0 shares178 views

Comgate přichází s novou verzí platební brány

bohemiasoft - Čvn 16, 2022

Comgate přichází s novým vzhledem prostředí platební brány. Na novém designu se pracovalo přes rok a hlavním cílem bylo zvýšit…

Webareal Marketplace je tady!
WEBAREAL
0 shares715 views
WEBAREAL
0 shares715 views

Webareal Marketplace je tady!

bohemiasoft - Čvn 09, 2022

S velkou radostí Vám představujeme dlouho očekávaný Marketplace, díky kterému do Vašeho eshopu můžete instalovat služby a funkce různých partnerů.…

2 Responses

    • Ondřeji, my ty automatické zprávy používáme, ale za každou objednávkou také pro zákazníka následuje e-mail osobní, který skutečně každému píšeme “jen tak”… bez robota.:-)

      Odpovědět

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930