Parametrické kategorie

Úno 18, 2020
2248 Zobrazeno

Parametrické kategorie by měly být součástí každého e-shopu s větším sortimentem. Proč a co vlastně parametrické kategorie jsou?

Jde o “tajnou zbraň” v SEO Vašeho eshopu, díky které budete snadněji dohledatelní na internetových vyhledávačích. Jejich roboti totiž průběžně indexují (procházejí Váš eshop a sbírají URL adresy a jejich obsah). Tyto URL pak nabízí uživatelům (Vašim potencionálním zákazníkům) při vyhledávání produktů. Dává tedy smysl jich mít na eshopu co možná nejvíce (ale pozor – s kvalitním obsahem). Nejde tedy primárně o funkci pro Vaše zákazníky, ale o funkci pro indexační roboty. Jak Vám tedy v praxi parametrické kategorie pomohou?

Parametrické kategorie jsou kategorie tvořeny variantami vašich produktů. Pokud tedy zákazník například na Google vyhledává “červené tričko velikosti S” a vy máte pouze kategorii “Trička” a produkt “Tričko bez potisku” ve variantách “červená”, “modrá”, “zelená” / velikost “m” a “s”, Google pravděpodobně Váš eshop zákazníkovi nedoporučí, neboť dle titulku stránky to není přesně to, co zákazník hledal.

Pokud ale využijete parametrických kategorií, systém Vám vygeneruje stovky či tisíce nových URL z kombinací parametrů produktů, kde jedna z nich bude právě “červená trička velikosti S”, kterou nemáte na eshopu vytvořenou jako klasickou kategorii, ale právě jako parametrickou.

Parametrické kategorie, nejsou na e-shopu viditelné tak jako klasické kategorie. Jedná se o kategorie na které se zákazník dostane z vyhledávače nebo pomocí nepatrného odkazu, který systém na stránky umístí do příslušné kategorie či k odpovídajícímu produktu. Nemusíte tedy mít strach, že by Vám tato funkce znepřehlednila Vaše vyladěné menu nebo jiný obsah eshopu.

Další informace o parametrických kategoriích se dozvíte v tomto článku:

https://mepodnikani.cz/eshop/seo-parametricke-kategorie-vystreli-vas-eshop-na-predni-mista/

Jak parametrické kategorie v e-shopu nastavit? 

Nastavení parametrických kategorií naleznete v sekci E-shop – Kategorie produktů – Parametrické kategorie.

Zde klikněte na tlačítko “Vytvořit novou kategorii“.

Nyní vyberte jaké parametry chcete do kategorie vygenerovat. My vybíráme kombinaci barev a velikosti.

Následně vyberte kategorii, ve které se budou automaticky zobrazovat odkazy na parametrické kategorie. Odkazy na kategorie se zobrazí pod textem “Mohlo by Vás zajímat“.

Mohlo by vás zajímat se následně zobrazuje i v detailu produktu.

V posledním kroku vidíte veškeré kombinace vybraných parametrů. Každý řádek představuje jednu parametrickou kategorii.

Název kategorií si můžete změnit například.

Po uložení již vidíte vytvořené parametrické kategorie. Kategorie lze upravit, smazat nebo se podívat jak kategorie vypadá.

V úpravě produktu naleznete možnost nezobrazovat parametrickou kategorii v produktu a v kategoriích produktů. Dále zde nastavíte popis kategorie, URL adresu a další.

Nyní je tato funkce dostupná všem. Následně však bude součástí nového tarifu, který Vám již brzy představíme.

Může vás zajímat

Účetní systém Pohoda na jedno kliknutí
WEBAREAL
0 shares686 views
WEBAREAL
0 shares686 views

Účetní systém Pohoda na jedno kliknutí

Bohemiasoft - Čvn 24, 2020

Propojení s Pohodou nabízíme již několik let. Nyní jsme propojení co nejvíce zjednodušili a nahrání dat z Pohody do e-shopu…

Zbavte se starostí s balením objednávek
WEBAREAL
0 shares117 views
WEBAREAL
0 shares117 views

Zbavte se starostí s balením objednávek

bohemiasoft - Čvn 09, 2020

Chcete se zbavit starostí s balení zásilek a vyřizováním objednávek? Vyzkoušejte na měsíc zdarma komfort našeho fulfillment skladu a sami…

Konec dobírky? Alternativou je platební brána.
WEBAREAL
0 shares644 views
WEBAREAL
0 shares644 views

Konec dobírky? Alternativou je platební brána.

bohemiasoft - Čvn 04, 2020

Vypadá to, že dobírka je definitivně na cestě do historie. Online platební metody podporují dnes požadované “bezkontaktní” doručení zboží. Platební…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031