Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat

Zář 21, 2023
314 Zobrazeno

Když se dělá e-mailing správně, může přinést skvělé výsledky. Úspěchu ale často brání zbytečné chyby. Ty si v tomto článku představíme a řekneme si, jak se jim konkrétně vyvarovat.

BONUS: Na konci článku najdete navíc ZDARMA ke stažení praktický e-book, který popisuje 17 nejčastějších chyb a doporučení jak se jich zbavit.

Jakých témat se e-mailingové chyby nejčastěji týkají?

1. Doručitelnost

Doručený e-mail je základem fungujícího e-mailingu. Doručitelnost však ovlivňuje spousta faktorů, které je potřeba si pohlídat, jinak mohou vaše hromadné rozesílky spadnout do spam složky.

❗CHYBA: Neověřená odesílací doména. Poštovní klienti neustále zpřísňují své požadavky pro doručování e-mailů kvůli boji se spamery. Odesílání newsletterů z neověřené domény může způsobit, že vás budou vyhodnocovat jako potenciálně nebezpečné nebo nedůvěryhodné. Nezapomeňte si svou doménu ověřit předtím než začnete s e-mailingem.

  • E-mailingový nástroj Ecomail umožňuje snadné ověření vaší domény, své uživatele k němu aktivně vybízí aplikace vám tímto zajistí tu nejvyšší doručitelnost.

2. Práce s kontakty

Aktivní práce se získanými kontakty patří k efektivnímu e-mailingu. Rozhodně neplatí přímá úměra, čím více kontaktů, tím lepší výsledky. Zaměřte se proto na kvalitu a komunikaci s částí databáze, která má o vaše e-maily zájem. 

❗CHYBA: Nedostatečná komunikace s nově získanými kontakty. Zásadní chybou je absence uvítací kampaně nebo její nízká kvalita. Kontakt po přihlášení k odběru očekává alespoň nějaké potvrzení o registraci. Navíc pokud uběhne mezi registrací a prvním newsletterem velmi dlouhá doba, odběratel může e-mail vnímat jako spam, protože na předešlé přihlášení už zapomněl.

  • V e-mailingovém nástroji si můžete nastavit uvítací automatizaci, která reaguje na přihlášení kontaktu do seznamu. Nového odběratele přivítá a vy využijete příležitosti, že s vámi chce komunikovat.

Jednoduchý scénář uvítací automatizace.

3. E-mailové kampaně

Na začátku jsme si řekli, že základem fungujícího e-mailingu je doručený e-mail. Tím však ale práce nekončí. Příjemce ještě musí váš e-mail zaujmout, aby ho vůbec otevřel, přečetl a provedl akci, kterou jste si určili jako cíl kampaně.

❗CHYBA: Moc informací v jednom e-mailu. Snažit se vměstnat všechno do jednoho e-mailu není dobrý nápad, snadno se vám totiž ztratí ty nejdůležitější informace a nevynikne hlavní sdělení. Dlouhé newslettery mají většinou horší výsledky, navíc je e-mailoví klienti mohou useknou a příjemci se e-mail nezobrazí celý.

  • Mějte na paměti, že hlavní sdělení by mělo být řečeno v úvodu vašeho e-mailu a měli byste se držet jednoho cíle, použijte také jasné CTA tlačítka. V Ecomailu si můžete vytvořit newsletter podle vašich představ v interaktivním drag&drop editoru. 

4. Reporting a optimalizace

Důležitým bodem v e-mailingu je také průběžné vyhodnocování e-mailových kampaní. Pravidelné reporty vám můžou ukázat, co na vaše publikum nejvíce platí, nebo kde chybujete. Zvýšíte tím tak šanci na úspěch i u dalších rozesílek.

❗CHYBA: Ignorování reportů. Stále se setkáváme s tím, že se e-maily posílají bez jakéhokoliv vyhodnocení. Reporty jsou důležitým nástrojem pro neustálé zlepšování vašeho e-mailingu. Dá se z nich snadno zjistit, kolik vám kampaň přinesla nových konverzí, jaký odkaz byl nejvíce navštívený nebo kolik příjemců otevřelo váš e-mail a mnoho dalšího. Podle toho pak můžete přizpůsobovat další rozesílky.

  • E-mailingové nástroje vám poskytnou potřebné statistiky pro vyhodnocení vašich kampaní. Jednotlivé kampaně si pak mezi sebou porovnávejte a zjišťujte, co mohlo mít pozitivní nebo negativní vliv na vaše výsledky.

Stáhněte si ZDARMA celý e-book, kde najdete zbývající tipy a příklady pro ještě lepší e-mailing. A jako bonus na závěr e-booku najdete checklist bezchybného e-mailingu.

 

 

Může vás zajímat

Zvyšte své tržby během vánoční sezóny a to na pár kliknutí: propagace, kterou zvládnete sami!
WEBAREAL
0 shares456 views
WEBAREAL
0 shares456 views

Zvyšte své tržby během vánoční sezóny a to na pár kliknutí: propagace, kterou zvládnete sami!

bohemiasoft - Lis 14, 2023

Zdá se vám, že váš e-shop nemá takové výsledky, jaké si představujete? Nebo chcete růst vašeho e-shopu ještě podpořit? Na…

Jak efektivně spravovat váš reklamní rozpočet?
WEBAREAL
0 shares247 views
WEBAREAL
0 shares247 views

Jak efektivně spravovat váš reklamní rozpočet?

Bohemiasoft - Lis 06, 2023

V nelítostném světě digitálního marketingu je efektivní správa reklamního rozpočtu zásadním prvkem pro úspěch podnikání. Představte si, že váš reklamní…

Rozhovor: Jiří Hocke (mxpro.cz) – jak do 6 měsíců vybudovat úspěšný eshop?
WEBAREAL
0 shares1503 views
WEBAREAL
0 shares1503 views

Rozhovor: Jiří Hocke (mxpro.cz) – jak do 6 měsíců vybudovat úspěšný eshop?

bohemiasoft - Říj 30, 2023

Jirko, řekněte nám něco krátce o vás a vašich počátečních zkušenostech s eshopy... Než jsem začal podnikat, tak jsem se…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031