Zpětný odkaz (angl. inbound link nebo backlink) je odkaz na jiné webové stránce vedoucí na sledovanou stránku. Smyslem zpětného odkazu je nasměrovat návštěvníka na cílovou stránku. Na svůj web si jej může umístit majitel partnerského / spřáteleného, ať již formou textu nebo obrázku.

Textový zpětný odkaz

 

1

Kód pro vložení textového odkazu získáte následovně:

Přihlašte se prosím do Administrace webu (ukázky z nové verze Administrace). Následně přikládám obrázky s kroky včetně popisků, jak postupovat.

2

1.) klikněte na sekci Obsah webu

2.) zvolíte záložku Přidat článek (prostředí Vám poslouží v dalších krocích pro získání kódu, článek neukládejte)

3.) do editačního okna napíšete text, pod kterým se bude odkaz zobrazovat, a kurzorem myši si jej označíte

4.) kliknete na ikonku Vložit/upravit odkaz a otevře se Vám následné okénko

3

– V kolonce “URL odkazu” doplníte celou URL na stránku, na kterou má odkaz adresovat (tzn. při kliknutí na odkaz Vás přesměruje na cílový web/eshop) a v kolonce “Cíl” můžete nastavit, zda-li se cílová stránka otevře v novém okně/rámu prohlížeče anebo ve stejném (máte na výběr z více možností). V kolonce “Titulek” můžete uvést text, který se zobrazí v tzv. bublině, která se zobrazí po najetí kurzorem myši na odkaz. Pak klikněte na tlačítko Vložit.

4

– Nyní klikněte na ikonku “HTML” (zobrazí se u ní bublina s textem Editovat HTML kód) a otevře se Vám okénko.

5

– V okénku se Vám zobrazuje zdrojový kód s vloženým odkazem. Vás se týká pouze uvedený kód (začíná závorkou a příkazem a href, končí závorkou s lomítkem a ačkem), jehož obsah (mezi uvedenými závorkami) neměňte. V případě, že by se před tímto kódem nacházel i jiný (závorky obsahující p, /p, h1,….), smažte je a ponechte pouze uvedený kód.

– Kód si zkopírujte a nyní jej můžete vložit kam potřebujete (můžete např. zaslat majiteli partnerského webu, kde se má Váš odkaz umístit).

 

Obrázkový zpětný odkaz

6

Stejnou situaci můžete provést i v případě obrázkového odkazu (tzn. pro zobrazení odkazu coby obrázku).

– Vytvoříte si v v některém editoru obrázek ve formátu .gif, .jpg či .png , který většinou reprezentuje Vaší stránku (logo, charakteristický symbol, obrázek, záleží na představě majitele webu)

7

1.) kliknete na záložku Aplikace

2.) poté na podsekci Správce souborů

3.) obrázek nahrajete přes ikonku Nahrát

8

Po nahrání souboru postupujete stejně, jak při získávání textového odkazu. Obrázek vkládáte v editačním okně článku přes ikonku Vložit/upravit obrázek, označíte si jej kliknutím levého tlačítka myši, poté kliknete na ikonku Vložit/upravit odkaz, nadefinujete si dle předchozí části návodu a nakonec si přes ikonku Editovat HTML kód z otevřeného okénka zkopírujete kód.

Může vás zajímat

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat
WEBAREAL
0 shares23 views
WEBAREAL
0 shares23 views

Nejčastější chyby v e-mailingu a jak se jim vyvarovat

bohemiasoft - Zář 21, 2023

Když se dělá e-mailing správně, může přinést skvělé výsledky. Úspěchu ale často brání zbytečné chyby. Ty si v tomto článku…

Varování před phisingem
WEBAREAL
0 shares80 views
WEBAREAL
0 shares80 views

Varování před phisingem

bohemiasoft - Zář 19, 2023

Upozorňujeme naše zákazníky na podvodné emaily, které se snaží vylákat čísla bankovních karet pomocí fiktivních zpráv o blízké expiraci domény.…

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade
WEBAREAL
0 shares182 views
WEBAREAL
0 shares182 views

Webinář: Jak úspěšně dodávat na Alza Trade

bohemiasoft - Srp 28, 2023

Přemýšleli jste o zařazení sortimetnu svého Webareal eshopu na Alzu nebo už jste tuto expanzi dokonce udělali? Pak zpozorněte -…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930