Nyní si můžete v e-shopu pohodlně vložit vodoznak na všechny produktové obrázky včetně miniatur. V tomto návodu Vás naučíme jak na to.

Ve své administraci najdete nově záložku Vodoznak v sekci E-Shop > Produkty.

 

Textový vodoznak

Pojďme si vytvořit jednoduchý textový vodoznak. Do kolonky Text vodoznaku vyplníme vlastní text vodoznaku, ten se následně bude zobrazovat na všech produktových fotografiích; pokračujeme s výběrem barvy a velikosti textu. Jednoduchým posuvníkem si nastavíme i rotaci a průhlednost vodoznaku. Náhled se dynamicky mění v dolní části stránky, hled po nastavení umístění vodoznaku.

Pokud u produktů používáte velké fotografie, např. větší než 1200x1200px, určitě si vyberte větší velikost písma. Pokud vyberete menší písmo, vodoznak nemusí být na obrázku dobře viditelný. Jestliže u produktů máte spíše menší obrázky, použijte i menší písmo.

svetr1

Produktový obrázek o rozlišení 2000x1200px. Přidán vodoznak s písmem o velikosti 39px.

svetr2

Produktový obrázek o rozlišení 2000x1200px. Přidán vodoznak s písmem o velikosti 15px. Jak vidíte, text není skoro viditelný.

 

Obrázkový vodoznak

Vyberete-li si možnost obrázkového vodoznaku, musíte nejdříve nahrát soubor, který se použije pro generování vodoznaku. Jakmile jej vyberete, klikněte na „Uložit změny„, následně můžete s obrázkem pracovat – nastavit si jeho umístění, rotaci i průhlednost. Systém podporuje průhledné PNG a GIF soubory. Opět mějte na mysli, že vodoznak se do produktového obrázku vloží v rozlišení, v jakém ho do systému nahrajete. Pokud tedy máte obrázky v malém rozlišení, neměli byste nahrávat vodoznak ve velkém rozlišení.

webrychle1

Zde vidíte nastavení obrázkového vodoznaku. Systém umožňuje nahrát průhledné obrázky PNG/GIF pro ještě lepší efekt.

 

Jakmile vše nastavíme, můžeme spustit samotné generování obrázků. Pokud to děláme poprvé, stačí kliknout na tlačítko Vložit vodoznak. Systém následně začne generovat vodoznak do všech produktových obrázků (krom náhledového obrázku, ke kterému se dostaneme později). Jestli jste již vodoznak generovali nebo se Vám vodoznak nelíbí a chcete ho odstranit, stiskněte tlačítko Obnovit obrázky ze zálohy. Tím dojde k obnovení všech obrázků, u kterých byl vygenerován vodoznak – toto tlačítko stiskněte i v případě, že chcete vygenerovat vodoznak znovu (u produktů, které již vodoznak mají). Systém si pamatuje, které obrázky již generoval, nemělo by tedy dojít k situaci, že náhled produktu bude mít více vodoznaků.

webrychle2

Takto vypadá vygenerovaný vodoznak v náhledu produktu.

 

Náhledové obrázky produktů

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří chtějí vodoznak pouze v detailu produktu, ale náhledový obrázek chcete bez vodoznaku, můžete si nahrát vlastní náhledový obrázek, systém si ho následně nebude všímat. Při generování neprobíhá umístění vodoznaku do náhledových obrázků, je tedy potřeba kliknout na tlačítko Obnovit náhledy (miniatury) obrázků, následně dojde k jejich automatickému přegenerování (pouze v případě, že jste k produktu nenahráli vlastní náhledový obrázek).

 

XML feedy

Pokud vodoznaky používáte, nedochází k jejich exportu do XML feedů. Porovnávače ve většíne případů odmítají feedy, které neodkazují na originální obrázky.

 

„Vložil/a jsem vodoznak, obrázky se ale zobrazují stále stejně? Proč?“

Zkuste vymazat cache u svého webového prohlížeče, popř. stiskněte klávesovou zkratku CTRL+R. Obrázky můžete mít uložené v dočasné paměti Vašeho browseru z důvodu rychlejšího načítání stránek.

 

Může vás zajímat

Google Consent Mode v2
WEBAREAL
0 shares77 views
WEBAREAL
0 shares77 views

Google Consent Mode v2

bohemiasoft - Úno 28, 2024

Možná už jste slyšeli o rozšíření souhlasů ohledně ukládání cookie pro služby Google (Google Consent Mode v2). V tomto článku…

Jak na základy SEO?
WEBAREAL
0 shares206 views
WEBAREAL
0 shares206 views

Jak na základy SEO?

Bohemiasoft - Úno 14, 2024

V digitálním věku, kde je online přítomnost klíčovým prvkem úspěchu pro firmy všech velikostí a odvětví, se SEO stává nezbytností…

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi
WEBAREAL
0 shares575 views
WEBAREAL
0 shares575 views

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi

bohemiasoft - Úno 07, 2024

Doporučujte Webareal a získejte z každého získaného zákazníka až 2610 Kč (107 €) každý rok. Milujete Webareal? Doporučujte ho svým známým…

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Březen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031