Upravili jsme možnosti vlastního souboru CSS a přidali některé funkce.

 

Všechny úpravy a rozšíření naleznete na stránce Nastavení > Design webu > VLASTNÍ SOUBOR CSS.

789-1-uvod2

Vypnutí interních stylů

Nově můžete vypnout většinu interních CSS. Po vypnutí zůstanou nastylované pouze doplňkové části – například kalendáře apod. Zbytek stránky nebude naformátován, budete tedy muset nastylovat celý eshop, jinak dojde ke špatnému zobrazování.

Vypnout můžete CSS pro strukturu i šablonu nebo pouze CSS pro šablonu – všechny tyto možnosti naleznete dole na stránce Nastavení > Design webu > VLASTNÍ SOUBOR CSS.

789-2-vypnout_css

Po zaškrtnutí políčka na vypnutí interních CSS se zobrazí políčka pro upřesnění požadavku.

789-3-vypnout_css_rozbaleno

Rozšíření editoru

Možnosti editoru byly rozšířeny o režim celé obrazovky (fullscreen). Režim celé obrazovky aktivujete kliknutím na ikonu , která je umístěna vpravo nad editorem.

V režimu celé obrazovky se zobrazí dvě nová tlačítka – levé slouží pro uložení vlastního souboru CSS (pro rychlejší uložení a možnosti ladění) a pravé tlačítko slouží pro ukončení režimu celé obrazovky. Režim celé obrazovky je možné ukončit také stisknutím klávesy ESC.

Při aktivním editoru (kurzor je umístěn uvnitř editoru) funguje klávesová zkratka CTRL+S, která zajistí okamžité uložení vlastního souboru CSS – stejnou funkci má tlačítko “Uložit”, které se zobrazí v režimu celé obrazovky. Ukládání přes klávesovou zkratku CTRL+S a pomocí tlačítka v režimu celé obrazovky probíhá na pozadí (bez obnovení stránky) a ukládá pouze obsah souboru CSS – další nastavení, které je na stránce možné provést, se neukládají.

Zálohování

Obsah vlastního souboru CSS se nově zálohuje. Záloha se vytváří automaticky jednou denně při prvním uložení neprázdného vlastního souboru CSS. Zálohuje se stav před uložením a při dalším ukládání ve stejný den již k přepsání nedochází.

Pro premium zákazníky jsou k dispozici 3 zálohy, pro ostatní pouze jedna. Nejstarší záloha se vždy přepisuje novou.

Pokud byste chtěli zazálohovat aktuální stav souboru a vynutit tedy přepsání aktuální zálohy, je to možné provést kliknutím na ikonu , která je umístěna vpravo nad editorem. Po kliknutí dojde k uložení vlastního souboru CSS a zároveň přepsání zálohy z aktuálního dne obsahem vlastního souboru CSS, který se uložil (v tuto chvíli se tedy nezálohuje předchozí stav).

Nastavení vlastního souboru CSS podle zálohy provedete kliknutím na odkaz pod editorem, kde jsou zálohy vypsány.

789-5-backups

Najít barvu

Kromě ikony pro zapnutí režimu celé obrazovky a ikony pro přepsání zálohy aktuálním obsahem je možné vpravo nad editorem najít také ikonu pro hledání barvy: . Pokud chcete v souboru CSS nastavit nějakou barvu, je nutné ji zapsat pomocí hexadecimálního kódu (v šestnáctkové soustavě). Pokud kód barvy neznáte, můžete si jej najít v paletě barev, která se po kliknutí na ikonu otevře.

789-6-colorpicker

Může vás zajímat

Jak na základy SEO?
WEBAREAL
0 shares86 views
WEBAREAL
0 shares86 views

Jak na základy SEO?

Bohemiasoft - Úno 14, 2024

V digitálním věku, kde je online přítomnost klíčovým prvkem úspěchu pro firmy všech velikostí a odvětví, se SEO stává nezbytností…

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi
WEBAREAL
0 shares467 views
WEBAREAL
0 shares467 views

Doporučujte Webareal a získejte 20% provizi

bohemiasoft - Úno 07, 2024

Doporučujte Webareal a získejte z každého získaného zákazníka až 2610 Kč (107 €) každý rok. Milujete Webareal? Doporučujte ho svým známým…

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”
WEBAREAL
0 shares397 views
WEBAREAL
0 shares397 views

Připravujeme funkci “Objednávání po násobcích”

bohemiasoft - Led 29, 2024

Často si píšete o funkci, která by vám umožnila prodávat produkty po násobcích počtů (třeba po baleních, tuctu, po deseti, po…

Přidat komentář

Your email address will not be published.


*

KALENDÁŘ

Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829