Pokladní systém pro EET
Hromadný import produktů

Led 01, 2012
87 Zobrazeno

Někdy nám nemusí být úplně vhod přidávat produkty po jednom. Tak jsme pro vás připravili možnost hromadného importu produktů pomocí CSV souboru. V tomto návodu se podíváme, co to CSV soubor je a jak s ním pracovat.

Pokud chceme pracovat s hromadným importem, tak stačí jít do sekce Pokladní systém -> podsekce Zboží -> možnost Hromadný import zboží.

import_pokladna_1

Zde budeme pracovat s tzv. CSV souborem. Nemusíme se ale bát tohoto zvláštního názvu. Jen to jen obyčejná tabulka, kde každý řádek znamená jeden produkt (kromě prvního řádku, ve kterém je umístěna hlavička). Ukázku takovéhoto souboru můžeme vidět na následujícím obrázku. Všimneme si toho, že v prvním sloupečku je tzv. identifikační číslo produktu (ID). Tato čísla nedoporučujeme měnit nebo přepisovat. Podle nich funguje rozpoznávání produktů (pokud soubor nahrajeme zpátky do administrace, tak systém si najde např. produkt s ID 1 a ten aktualizuje podle dat v souboru, které jsou u produktu s ID 1). Pokud bychom do souboru přidávali další produkty, tak musíme pokračovat v číselné řadě ID. To znamená, že na následujícím obrázku bychom pokračoval číslem 9.

import_pokladna_2

Princip je jednoduchý. Pokud již máme na eshopu produkty, tak si je pomocí CSV souboru můžeme stáhnout a upravit. Poté jen CSV soubor nahrajeme zpět do administrace. Když budeme pracovat se staženým souborem, tak se nám může otevřít v různých programech, které máme k dispozici na našem počítači. Nejčastěji se používá Excel nebo Scalc OpenOffice. Doporučujeme raději používat Scalc, abychom se vyhnuli možným chybám, které může způsobovat Excel.

Jako první musíme zvolit kódování. Abychom řekli programu, který bude soubor otevírat, v jakém kódu soubor je, aby byl soubor dobře čitelný. Není to nic složitého. Existují dvě základní kódování – Windows-1250 a UTF-8. Pokud budete používat Excel, tak ten podporuje Windows-1250. Jestliže využijete Scalc, tak ten podporuje oba typy kódování. Máme to napsané ve žlutém oznámení.

import_pokladna_3

Nejdříve z roletky vybereme typ kódování podle toho, jaký program pro otevírání a práci s CSV souborem budeme používat.

import_pokladna_6

Poté klikneme na Vygenerovat aktuální CSV soubor. Vygeneruje se nám soubor, který vidíme na následujícím obrázku. Stačí na adresu kliknout a soubor se nám začne stahovat do počítače.

import_pokladna_5

Pokud zkusíme soubor otevřít, tak se nám může zobrazit následující okno. Kdyby v první roletce bylo jiné kódování, než ve kterém jsme soubor vygenerovali, tak stačí z roletky vybrat vhodné kódování.

import_pokladna_7

Níže budeme mít zaškrtnutou možnost Středník. Níže uvidíme, jak se data budou zobrazovat, až soubor otevřeme. Vidíme, že data jsou dobře čitelná a rozdělená do sloupečků. Vše je tedy v pořádku.

import_pokladna_8

Kdybychom Středník odškrtli, tak vidíme, že se nám data po otevření budou zobrazovat rozházené. Musíme tedy nechat Středník zaškrtnutý.

import_pokladna_9

Otevře se nám tabulka, ve které můžeme data měnit a přepisovat (jak už jsme si uváděli, tak nedoporučujeme přepisovat čísla v prvním sloupečku s názvem ID). Například můžeme popis prvního výrobku změnit ve sloupečku s názvem Popis výrobku. Přepíšeme ho např. na text „Přepsaný popis výrobku v CSV souboru“. A soubor uložíme.

import_pokladna_10

Soubor, který máme uložený v počítači, nahrajeme zpět do administrace. Stačí se přesunout níže do části Naimportovat produkty. Klikneme na Vybrat soubor a zvolíme námi upravený soubor z počítače.

import_pokladna_11

Nahraný soubor (resp. jeho název) se nám ukáže v políčku.

import_pokladna_12

Jak jsme viděli, tak CSV soubor se skládá z jednotlivých sloupců. Můžeme si stanovit, které sloupce chceme aktualizovat. Jestli všechny nebo jen některé.

import_pokladna_13

Poté klikneme na Nahrát nová data. Tím jsme aktualizovali data u všech produktů. Ty, do kterých jsme nezasahovali, tak ty se nezměnili. V našem případě se jen u Produktu č. 1 jen přepsat popis výrobku.

import_pokladna_14

 

reg_button_cz (2) reg_button_sk (1) reg_button_cz (2)

Webareal.cz – vytvořte si sami svůj E-SHOP s pokladním systémem a začněte vydělávat
Webareal.sk – vytvorte si sami svoj E-SHOP a začnite zarábať
Zombeek.cz – vytvořte si sami WEB. Zdarma.
Dropshipping – to je eshop bez investic a bez rizika.
Kasareal.cz – EET pokladní systém.
Shopareal.cz – eshop na jakémkoliv vašem webu.
Provizní program – propagujte Webareal a získejte z každého nového eshopu PROVIZI 696 Kč / 27,84 € ročně
Facebook Webareal – sledujte co se u nás děje
Facebook Zombeek – sledujte co se u nás děje
Webareal YouTube – návody, výukové seriály
Zombeek YouTube – video návody

Může vás zajímat

Webinář: Jednoduchá integrace Zenvio s Webareal
WEBAREAL
0 shares312 views
WEBAREAL
0 shares312 views

Webinář: Jednoduchá integrace Zenvio s Webareal

bohemiasoft - Říj 15, 2024

Vážení uživatelé Webareal, rádi bychom vás pozvali na speciální webinář, který se uskuteční 31. října v 15.00, a během kterého vám…

Pozvánka na E-commerce day v Bratislavě
WEBAREAL
0 shares222 views
WEBAREAL
0 shares222 views

Pozvánka na E-commerce day v Bratislavě

bohemiasoft - Říj 10, 2024

Za týden, 17.10.2024 se v Bratislavě uskuteční E-commerce day a my budeme u toho! Přijďte navštívit náš Webareal stánek a…

Současné metody link buildingu: Co funguje a co již ne
WEBAREAL
0 shares142 views
WEBAREAL
0 shares142 views

Současné metody link buildingu: Co funguje a co již ne

bohemiasoft - Říj 10, 2024

Link building, tedy získávání zpětných odkazů, je stále jednou z nejdůležitějších SEO strategií, která dokáže výrazně ovlivnit viditelnost webových stránek…

Přidat komentář

Your email address will not be published.

KALENDÁŘ

Listopad 2024
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930